3 důvody, proč bude nový Star Trek boží

Letošní zima patří Hvězdným válkám, příští léto ovládne za žánr sci-fi ale Star Trek Beyond
Další Star Trek se blíží...

Nové dobrodružství posádky hvězdné lodi Enterprise bude ale trošku jiné než ty předchozí a dost možná i lepší. My pro vás máme tři důvody, proč by třetí Star Trek měl být letní meganářez.

Nová hvězda za kamerou

Star Trek restartoval J.J. Abrams a povedlo se mu z něj udělat sci-fi nářez pro jednadvacáté století. Nikdy se ovšem netajil tím, že posádka Enterprise pro něj není úplná srdcovka a že líp by se cítil mezi rytíři Jedi. Možná i proto momentálně kutí nové Hvězdné války a Star Trek Beyond bude režírovat Justin Lin. Kdo to je? Žádná nula, ale člověk, který momentálně kope první ligu v akčním žánru a natočil třetí, čtvrtý, pátý i šestý díl Rychle a zběsile. V nich Vin Diesel jezdil po Riu a likvidoval policejní auta obřím trezorem taženým za jeho sporťákem, rozdal si to s tankem na anglické dálnici a vyskakoval autem za jízdy ze startujícího letadla. Tak si teď představte, co Lin udělá s Enterprise. Už se těšíte?

Divné sequely

Rambo a Star Trek na zcestí: 5 nejdivnějších filmových pokračování

Víc akce a dobrodružství

Ačkoliv se první dva Star Treky rozhodně nedají považovat za nezáživná dramata pro důchodce, které rozhodí i akční scény v Majoru Zemanovi, studio chce víc. Víc akce, víc výbuchů, víc vesmírných soubojů, víc bitek a víc napětí. Příběh zatím všichni úzkostlivě tají, je ale víceméně jisté, že kapitán Kirk se se svou posádkou vydá na průzkumnou misi mimo hranice známého vesmíru. Co to znamená? Že si tvůrci můžou dělat, co chtějí a vytáhnout z rukávu libovolnou děsivou hrozbu nebo šíleného záporáka. Těmi by údajně měli být klingoni, dost možná nejděsivější válečníci startrekovského světa, kteří žijí jen pro dvě věci – pro čest a pro válku. Takže můžeme čekat hromadu vychloubačných keců před bojem a pak i efektní bitky.

Star Trek - tento seriál vznikl již v roce 1966. Od té doby ale světlo světa spatřilo několik remaků, filmů a inspirovaných seriálů. Fanoušci dokazují svou oddanost například tím, že se podle oblíbeného seriálu oblékají i v běžném životě. Foto:

Hvězdní nováčci

Vrátí se pochopitelně všichni staří známí. Enterprise bude pořád šéfovat Chris Pine jako Kirk, záda mu bude krýt Spock v podání Zacharyho Quinta a o hlášky se postará Simon Pegg. Tenhle britský komik navíc spolupracuje i na scénáři, takže o humor a nadhled se asi bát nemusíme, ještě zajímavější jsou však nově příchozí. Hrdinům by měl zatápět Idris Elba. Kdyby se dělal seznam největších borců Hollywoodu, představitel detektiva Luthera a kámoš Thora by stoprocentně byl v první desítce. Vypadá jako někdo, kdy vám nejspíš dovedl rukama urvat palici, ale zároveň umí hrát jako bůh.

Na násilí bude mít koneckonců dost zajímavého pomocníka. Za záporáky bude kopat (a to doslova) mlátička z Indonésie Joe Taslim, kterého jste mohli vidět v šestém Rychle a zběsile, ale především v akčním nářezu Zátah: Vykoupení. A zařádí si tu i tanečnice Sofia Boutella. To je ta paní, co v Kingsmanovi řezala lidem hlavy kovovýma nohama, takže i s ní by měla být zábava.

Premiéra je plánovana na 21. července 2016, prvních upoutávek se tedy dočkáme velmi brzo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama