3 nejlepší filmy Jasona "Kurýra" Stathama

Komu zachutná sobotní stylovka Kurýr, může si s naším přehledem dopřát více téhož.
Akční hrdina, co vypadá dobře i v baretu? Neuvěřitelný!
Akční hrdina, co vypadá dobře i v baretu? Neuvěřitelný!
Lionsgate

Prosluněná francouzská riviéra se v sobotu večer zaleskne pleškou britského drsňáka Jasona Stathama. Jeho povedená akční stylovka Kurýr začne již ve 20:00.

Následná pokračování Kurýra, jakkoliv jde o koukatelný matroš, však zdaleka nedosahují kvalit prvního filmu. Pro případ, že byste si chtěli doplnit více téhož, jsme pro vás tedy vypíchli tři další z nejlepších Stathamových fláků.

3) Sbal prachy a vypadni

Ačkoliv Ritchieho slavná gangsterka z konce 90. let nestála na Stathamově persóně, vyklubal se z ní jeden z nejlepších filmů jeho kariéry. Britská gangsterka o tom, jak se parta kluků zoufale snaží sehnat naprosto absurdní částku peněz, byla pro Stathama průlomovým filmem a perfektně funguje i po skoro dvou dekádách od svého vzniku.

Jasonův nasraný obličej sice nevidíte v každé ze zdejších scén, jeho Bacon má ale vyhrazenou už první filmovou scénu a rozhodně patří mezi nejzapamatovatelnější z mnoha, mnoha zdejších tváří...

Sbal prachy a vypadni trailer

2) Expendables jedna, dva nebo tři

Série Expendables: Postradatelní cílí na krutopřísné fanoušky akčních filmů – a proto je komické, že jsou její diváci schopni hádat se o tom, který z jednotlivých filmů je nejlepší či nejhorší s ještě větší vervou než hlouček archetypálních Trekkies. Co však zůstává mezi jednotlivými filmy konstantně dobré, je Jason Statham!

Stathamova postava (Věděli jste, že se vlastně jmenuje Lee Christmas?) je mezi všemi těmi hrdlořezy zdaleka největším a nejnormálnějším sympaťákem, který to však stále umí s pestrou paletou řezných i palných zbraní. Vedle Slye má navíc pan Christmas nejvíce prostoru. A navíc oproti němu nevypadá jako chodící komiksová karikatura...

Expendables 3 trailer

1) Zastav a nepřežiješ

Vítěz však může být jenom jeden a nešlo zvolit jinou stathamovku než ujetou parodii Zastav a nepřežiješ neboli Crank. Příběh o nájemném vrahovi, který byl otráven a postup jedu může zpomalit jenom prováděním šílených adrenalinových skopičin, je totiž totálně stylovou, superlevnou a nekompromisní kravinkou – od které se nedá odtrhnout!

Bez Stathamova ironického výrazu, který si s ničím nezavdá s tváří Bruce Willise, by přitom něco takového jenom stěží fungovalo...

Crank trailer

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama