4 důvody, proč bude nový Joker super

Největší protivník Batmana a slavný filmový a comicsový záporák dostane novou tvář. Máme se na co těšit?
Harley Quinn a Joker

Fanoušci si stěžují, že je moc bílý, má divné zuby, příliš mnoho tetování, nesedí mu vlasy a není to Heath Ledger. Přesto by Jared Leto mohl být vůbec nejlepší filmový Joker. Tady jsou čtyři důvody, proč věříme, že ve filmu Sebevražedný oddíl odvede skvělou práci.

Jared Leto je dobrý herec
To je asi základ. Už když se hledal nový představitel nejslavnějšího klauna na světě, bylo jasné, že to nesmí být průměrný herec. Diváci totiž pořád ještě mají v pamětí Heatha Ledgera, jemuž jeho životní role vynesla Oscara, a nezapomnělo se ani na Jacka Nicholsona, který sice Jokera hrál malinko jinak, ale rozhodně ne hůř. Jared Leto naštěstí dobrý herec je. Předloni dostal Oscara a v minulosti už několikrát ukázal, že ho baví herecké výzvy a je ochotný nabrat hromadu svalů, vypěstovat si pivní mozol nebo naopak extrémně zhubnout. Kvůli téhle roli bude určitě potřeba jít do extrémů, je tedy dobře, že si Jokera zahraje někdo, kdo extrémy vyhledává.

Jared Leto na letošních Oscarech Foto:

Trochu jiný záporák
Nicholsonův Joker byl chladnokrevný gangster, Heath Ledger zase slavného comicsového záporáka pojal jako nevypočitatelného anarchistu. Jak to bude s Jaredem Letem, se zatím ještě úplně neví, ale existují náznaky, že nás tentokrát čeká o dost jiná postava a že by teoreticky mohlo jít o Jasona Todda. Neznáte? Pokud nepatříte mezi velké fanoušky Batmana, tak se ani nedivíme. Todd byl Batmanovým pomocníkem Robinem, a i když se o sebe uměl postarat a většinu protivníků bez problémů poslal do nemocnice, nakonec se ukázalo, že na profesi hrdiny nemá. Joker ho zabil a Batman se potom na pár let uchýlil do superhrdinského důchodu. Jak víme, ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti se Batman objeví právě v době, kdy už se zločinem nebojuje, protože se v minulosti stalo něco hodně ošklivého. Může jít o smrt Jasona Todda? A mohlo se stát to, že si se slavným příběhem a hrdinou filmaři pohráli tak, že Todd nezemřel, ale zbláznil se a stal se z něho Joker? Jistá tetování na jeho těle tomu nasvědčují... Mohl se z Batmanova spolubojovníka stát jeho největší nepřítel? To asi zjistíme až v kině, kdyby se to však potvrdilo, souboj těch dvou by mohl být mnohem zajímavější.

Jared Leto Joker Foto:

Má holku
Jeden magor vám nestačí? Ve filmu Sebevražedný oddíl jich tvůrci divákům naservírují hned několik a Jokera tu možná zastíní Harley Quinn. Bývalá psycholožka, které kvůli jejím klientovi Jokerovi malinko hráblo a ona se do něj zamilovala, se mu co do šílenství minimálně vyrovná. Jejich vztah by se ale asi jen těžko dal nazvat klasickou láskou. Ti dva se sice milují víc než Romeo a Julie, ale zároveň nemají problém jeden druhého umlátit baseballovou pálkou do bezvědomí. Harley Quinn je zkrátka dáma, kvůli které bude muset Joker objevit úplně nové dimenze svého šílenství, pokud s ní bude chtít držet krok. Navíc když je vidět, jak se tenhle psychopat vyrovnává s milostnými problémy, může být hodně velká divočina.

margot robbie Foto:

Absolutní šílenství
Režisér Sebevražedného oddílu David Ayer slibuje, že bude jeho Joker šílenější než všechny předchozí verze a Jared Leto to potvrzuje. Vždycky, když natáčí, tak se do své role absolutně položí a nevypadne z ní, ani když se kamery vypnou. Představitelce Harley Quinn Margot Robbie poslal zásilku s mrtvou krysou, Willu Smithovi dorazilo několik kulek a Letovým hereckým kolegům pošťáci donesli i mrtvého divočáka. A tohle všechno se děje v zákulisí. Takže si představte, co všechno může Leto provádět, když na něj ještě řve režisér. A ještě k tomu, když je to režisér filmů jako Železná srdce nebo Patrola, tedy pecek, v nichž se děly hodně drsné věci a jejichž hrdinové byli většinu času na pokraji psychického zhroucení.

Co tě nezabije, to tě... zešílí! Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama