4 herci, kteří si málem zahráli Iron Mana

Dovedete si představit Iron Mana bez Roberta Downeyho Jr.? Asi jen těžko. Stačilo ale málo a comicsového superhrdinu mohl hrát někdo úplně jiný.
Šlo by to i bez Downeyho?
Šlo by to i bez Downeyho?
Marvel Studios

Iron Man rovná se Robert Downey Jr. V devadesátých letech byl jedním z nejtalentovanějších herců, pak ho ale zničily drogy a alkohol. To, že dostal nabídku na hlavní roli ve velkém comicsovém filmu, byl pro spoustu diváků šok. Downey ale odvedl skvělou práci a dnes je jednou z největších hollywoodských hvězd. K roli Iron Mana ale nepřišel jen tak, musel se o ní pořádně porvat. A mezi jeho konkurenty bylo několik hodně zajímavých jmen.

Nicolas Cage
Mezi filmovými hvězdami asi neexistuje větší comicsový fanoušek než Nicolas Cage. A taky takový smolař. Cage si měl původně zahrát Supermana, když ho před lety chystal Tim Burton a dokonce si i vyzkoušel kostým, ale nedopadlo to. To, že by roli dal všechno, potvrzuje i fakt, že se mu před deseti lety narodil syn, kterého pojmenoval Kal-El, což je Supermanovo skutečné jméno. Ještě před tím mu ale utekl i Iron Man. O roli projevil zájem v roce 1997, když se teprve začalo vymýšlet, jestli film je, nebo není dobrý nápad. V té době ovšem lezl z hitu do hitu, takže se o jeho účasti pořádně ani nejednalo. Ke comicsům se tak dostal až v roce 2007 s Ghost Riderem. A ten se fakt nepovedl.

nicolas cage Foto:

Tom Cruise
Toho snad představovat nemusíme, že ne? Dost možná poslední opravdová filmová hvězda, která je schopna utáhnout film svým vlastním jménem, projevila o Irona Mana zájem hned na začátku. Cruise chtěl nejenom hrát, ale měl v plánu i produkovat. To bylo v roce 1998 a počítalo se s tím, že záporákem bude zmutovaný vědec a vraždící mašina MODOK. Nakonec to nevyšlo, problém byl mimo jiné v tom, že Cruise chtěl, aby celou dobu byla vidět jeho tvář, slavné comicsové brnění by se tak muselo upravovat, do čehož se nikdo nechtěl moc pouštět. Jiné zdroje zase hovoří o tom, že Cruise nakonec z projektu vycouval, protože se mu nelíbil scénář. Ale asi mu to nevadí, kousky, které předvádí jako Ethan Hunt v Mission: Impossible, mají k těm comicsovým hodně blízko.

Tom Cruise už zase jede na plný plyn. Foto:

Timothy Olyphant
Na rozdíl od předchozích dvou není tenhle rodák z Havaje taková hvězda, co se hereckých schopností týče, tak se jim však minimálně vyrovná. V poslední době je ale předvádí spíš v televizi než v kině, vídat ho můžete v parádním krimi seriálu Strážce pořádku. Zahrál si ale třeba i v prvním filmové adaptaci počítačové hry Hitman, povedeném hororu Podivní nebo ve čtvrté Smrtonosné pasti, kde jako záporák pořádně potrápil Bruce Willise. Role Tonyho Starka mu utekla doslova o chlup, dokonce se dostal až ke kamerovým zkouškám, které dělal ve stejný den jako Robert Downey Jr. Ten se však režisérovi nakonec líbil víc.

timothy olyphant Foto:

Sam Rockwell
Jeden z největších hollywoodských sympaťáků je spíš dobrý herec než velká hvězda. A taky všestranný. Zahrál si víceméně sám v komorní sci-fi Měsíc, ztvárnil parádně trhlého mimozemšťana se dvěma hlavami v adaptaci kultovní knižní série Stopařův průvodce po Galaxii a kdo viděl hořkou komedii Nezapomenutelné prázdniny, ten ho musel chtít za kámoše. Režisér Iron Mana Jon Favreau ho měl na seznamu lidí, kteří by se mu v roli líbili. Nakonec to nevyšlo, ale Favreau si na něj vzpomněl, když natáčel dvojku a dal mu roli záporáka a konkurenta Tonyho Starka Justina Hammera.

sam rockwell Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama