4 postavy ze Simpsonových, které se dokázaly zásadně změnit

I ve Springfieldu lze najít hutné charakterové kariéristy.
Kdo to v Simpsonových dotáhnul nejdál?
Kdo to v Simpsonových dotáhnul nejdál?
FOX

Vody ve Sprigfieldu jsou natolik stojaté, že když se Homer a Marge po milionté rozejdou - jak je opět plánováno na připravovanou další řadu seriálu - jsou z toho hnedle palcové titulky v novinách! Velkým kouzlem Simpsonových je skutečně fakt, že tu nikdo nestárne a nemění se jeho charakter. Tedy, většinou! Několika postavám se totiž přesto podařilo se oproti svému startu nápadně posunout. Vybrali jsme čtyři největší kariéristy, které byste v jejich začátcích vůbec nepoznali.

 

Ned Flanders

Homerův prudérní soused si samozřejmě, oproti většině jiných postav, prošel tragickým úmrtím své ženy, obdobím osamoceného vdovce, randěním s Ednou… a dalším obdobím osamoceného vdovce.

I mimo tyto turbulentní změny však Ned rozhodně vždycky neplatil za takového protestantského supermana, jakým je dnes. Na počátku Simpsonů byl Ned obyčejný slušný soused, sám občas s nějakým škraloupem, který se až s plynutím seriálu stal jakousi groteskní variací náboženského fanatika. Schválně si omrkejte několik prvních dílů – dnešního Neda v nich prostě neuvidíte!

[[nid:]]

 

Kirk Van Houten

Nemlich totéž platí i pro Milhousova tatínka Kirka, který vzdor svému chlapáckému jménu není zrovna největším drsňákem pod malovaným sluncem. I on ale začínal jako zcela normální typ otce – pro seriál vznikl jednoduše kvůli tomu, že Milhouse musel mít nějakou rodinu...

O jeden rozvod, amputaci ruky a ztrátu práce později je však Kirk Van Houten asi největším (a zároveň i nejvtipnějším) tragédem celého seriálu. Kdykoliv, kdy Simpsonovi dnes potřebujou ukázat nějaké losera, je velmi slušná šance, že volba padne právě na Kirka.

[[nid:]]

 

Nelson Muntz

Každý příběh, který se odehrává ve škole, potřebuje alespoň jednu postavu jako šikanátora ostatních dětiček. Nelson, vůdce partičky parchantů, byl pro prvních několik řad Simpsonů právě takovým typem sviňáka. Zatímco pro Jimba další Nelsonovy "podřízené" se na tom moc nezměnilo, u Nelsona se nedá říct totéž.

Seriál totiž postupně začal rozkrývat důvody, proč je Nelson tak vůči ostatním hrubý. Dozvěděli jsme se sladkobolné detaily o jeho rodině a životě. Nelson je dokonce k Bartovi mnohdy přátelský, a měl i krátký flirt s Lízou! Mezi všemi dětmi mimo rodinu Simpsonových je Nelson tou zdaleka nejzajímavější postavou.

[[nid:]]

 

Waylon Smithers

Zdaleka největšího progresu se však dočkal navždy oddaný sluha pana Burnse. Waylon ostatně začínal jako černoch! Až po chybě při kolorizaci mu tvůrci seriálu ponechali jeho bílou kůži. Ještě většího pokroku ale doznala jeho osobnost.

Smithers byl původně obyčejný asertivní pucflek. Postupně začal projevovat přílišnou náklonnost vůči svému pánovi – tedy cosi, co tvůrci označili za "burnosexualitu". Dnes je už Smithers přiznaným gayem, který je asi jediným zástupcem této menšiny v seriálu, a ne vždy je vůči Burnsovi tak loajální, jak kdysi. To není špatný vývoj od někoho, kdo byl pro příběh tak nevýznamný, že si tvůrci neohlídali ani jeho barvu pleti!

[[nid:]]

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama