5 důvodů, proč se těšit na nové Star Wars

Ani ne půl roku nás dělí od návratu největší filmové ságy všech dob a události, která dost možná otřese kinematografií. Premiéru bude mít sedmá epizoda Star Wars s podtitulem Síla se probouzí. A pokud se na ni zatím ještě netěšíte, máme pro vás pět důvodů, proč byste měli začít.
Žvejk v maskérně podváděl. Ani jedna vráska!
Žvejk v maskérně podváděl. Ani jedna vráska!
Lucasfilm

Od fanoušků pro fanoušky

S Hvězdnými válkami vyrostlo několik generací diváků, ale i filmařů a J. J. Abrams je jedním z nich. Autor seriálu Ztraceni a jeden z nejúspěšnějších režisérů posledních let se tím nikdy netajil, a už když dostal za úkol natočit nový Star Trek, celkem bez okolků prohlásil, že vlastně dělá svou vysněnou verzi Hvězdných válek. Do několika záběrů dokonce ukryl robota ze Star Wars R2D2. Abrams Hvězdné války miluje, ale zároveň je respektuje a z prvních fotek a upoutávek je jasné, že chce natočit něco, co naváže na původní trilogii (která je prostě lepší než ta nová) a nadchne jak mladé publikum, tak lidi, kteří si s touhle sci-fi legendou tykají už pár desítek let. Epizoda 7 by měl být ten typ filmu, na nějž může vyrazit táta se synem, ale klidně i každý z nich sólo. A bavit by se měli oba.

Tajnosti až do poslední chvíle

Abrams se proslavil nejen Ztracenými, Star Trekem nebo režií třetí Mission: Impossible, ale hlavně tím, že neláká na své filmy tak, že by všechno vykecal v upoutávkách a v rozhovorech. Většina režisérů se ráda chlubí tím, co ve filmu mají a na co se můžou diváci těšit, Abrams oproti tomu zkouší až do poslední chvíle všechno držet pod pokličkou. Jako třeba v případě jména padoucha ve druhém Star Treku, které se mnozí fanoušci dozvěděli až v kině. A spadla jim z něj čelist. U Hvězdných válek existuje spousta teorií, o čem budou, ale žádná není potvrzená. Bude záporák z Luka Skywalkera? Vrátí se Sithové? Objeví se zbraň schopná ničit celé galaxie? A dožijí se starší hrdinové dalších dílů? Fandové mají spousty teorií i nápadů, tvůrci ale zatím mlčí a nic nehodlají vykecat. Důvod navíc, proč se těšit do kina.

Star Wars 7 teaser 2 Foto:

Známá parta pohromadě

George Lucas točil Hvězdné války tak, že začal čtvrtým dílem a skončil šestým. Po letech natočil první tři, čímž zaplnil mezery a dovyprávěl příběh zrození Dartha Vadera, a letošní sedmička bude navazovat přímo na Návrat Jediho, šestý díl z roku 1983. Má se odehrávat nějakých třicet let po jejím konci, což znamená, že se vrátí staří hrdinové. Pašerák Han Solo a jeho chlupatý parťák Žvejk, princezna Leia, z níž by prý mohla být královna, a samozřejmě i Luke Skywalker, který si to naposledy rozdal na světelné meče s vlastním otcem Darthem Vaderem a ukázal mu, kdo je největší borec galaxie. Harrison Ford, Carrie Fisher i Mark Hamill už jsou sice ve věku, kdy by měli právo buzerovat v tramvajích mladší lidi za to, že je nechtějí pustit sednout, ale i tak by tenhle návrat filmových legend měl udělat radost každému fanouškovi.

Noví hrdinové

Ve středu dění však budou pochopitelně noví hrdinové. Han Solo je sice klasik, ale na příběhy důchodců z Hvězdných válek by asi moc lidí zvědavých nebylo. Ani o nových hrdinech však nechtějí tvůrci moc prozradit, ví se ale, že jedním z nich bude Finn, bývalý voják Impéria, který se rozhodne vzít roha a po krku mu půjdou jeho bývalí nadřízení, jimž velí kapitán Phasma v podání metr devadesát vysoké hvězdy Hry o trůny Gwendoline Christie. Pak tu máme pilota jménem Poe Dameron, který je za kniplem absolutní eso a právě proto dostane za úkol supertajnou misi, jejíž výsledek ovlivní celou galaxii. A aby toho nebylo málo, dočkáme se prý i potomků hlavních hrdinů. Teoreticky by mohlo jít o Rey, mladou holku, která má svou hlavu, umí se o sebe postarat a rodiče kvůli ní přišli o nervy. A těmi rodiči by mohli být Han Solo a Leia.

Drahé herecké hvězdy nečekejte, tady se sází ne neokoukané ksichty – ale mezi nováčky bude třeba i Andy Serkis, který si v Pánovi prstenů zahrál Gluma, nebo Adam Driver ze seriálu Girls, jenž by měl ztvárnit padoucha Kylo Rena.

Bombastické! Nový TRAILER Star Wars: Epizody VII je tu!

Jsou to prostě Star Wars

No, co říct dál? Tohle je fenomén, který zná snad každý od největšího filmového fanouška, co se na víkendy převléká za rytíře Jedi, až po militantní milovníky života v souladu s přírodou, kteří nikdy neměli doma televizi ani elektřinu. Star Wars tu s námi jsou skoro čtyři dekády a nepřestávají fascinovat. Zkuste je pustit dětem nebo mladším sourozencům. Nejspíš u nich vytvrdnete spolu s nimi.

Dobrodružný příběh, humor, zábavné postavy, napětí, desítky mimozemšťanů, hromady cizích planet, skvělé souboje a přestřelky a nekonečná fantazie tvůrců udělaly z téhle ságy klasiku. Velkolepější filmový vesmír neexistuje a i takový Harry Potter nebo Pán prstenů proti tomu často vypadají jako skromné černobílé nezávislé drama z Namibie. U Star Wars prostě musí být v kině každý!

VIDEO: Star Wars jsou v těch nejlepších rukou! Sledujte skoro 4 minuty čerstvých záběrů z natáčení, které vás o tom přesvědčí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama