5 nadupaných ukázek z E3 na nejslibnější herní novinky příštích měsíců

Aktuální svátek všech pařanů, E3, servíruje upoutávky na herní budoucnost
Z toho kouká další game over...
Z toho kouká další game over...

Electronic Entertainment Expo alias E3 je herní megavýstava, která se každoročně koná v americké Kalifornii. Největší herní firmy se tu mohou přetrhnout, aby nejprve novinářům a poté i široké veřejnosti ukázali největší herní hity na rok dopředu, především pak ale na nejdůležitější předvánoční trh. Microsoft, Sony a Nintendo se snaží publikum zahrnout exkluzivními peckami, aby si lidé koupili právě a jenom tu jejich konzoli. A pak jsou tady vývojáři, kteří chystají hry na všechny platformy - PC, Xbox One a Playstation 4. Každoročně je z toho kopa slibných materiálů, ze kterých není snadné vybírat. Dneska jsme si pro vás nachystali pět upoutávek, ze kterých příjemně mrazí. Následovat bude výběr videí, které předvedou samotné hraní titulů, na něž se až nezdravě těšíme. A že vás zaujala jiná pětice? Pochlubte se v komentářích. Nabídka je natolik pestrá, že ji nelze obsáhnout v pouhých dvou článcích. Jisté ale je, že na podzim dostanou všechny naše herní stroje prémiové krmivo.

 

ReCore (jaro 2016)

Tak tahle ukázka nás odrovnala. Příběh člověka a psa v postapokalyptických kulisách už jsme tu měli, když Will Smith pobíhal po New Yorku v Já, legenda. Tady je ovšem pes z železa a karbonu, se zářivým reaktorem v břiše á la Tony Stark. A místo Willa Smithe tu máme čipernou dívčinu, která neváhá nejlepšího přítele člověka bránit, jak to jenom jde. Ukázka nabízí frenetickou akci i nečekané emoce. A swapování energetických jader vede k nečekanému rozuzlení. Takhle se to má dělat, tohle nás zajímá. Chceme to co nejdřív!

Ukázka: ReCore

 

Mirror´s Edge Catalyst (únor 2016)

Electronic Arts letos nerestartují jenom sérii Need for Speed, od pověstné nuly začne i parkourová hrdina z Mirror´s Edge. Její protivníci budou ještě tužší než před lety, její arzenál akrobatických a bojových technik bude pestřejší a hlavně se tentokrát zcela obejdeme bez použití střelných zbraní. V plném HD rozlišení a při šedesáti snímcích za vteřinu by to poskakování nad neony bičovanou metropolí mohlo být celkem působivé. A co teprve s nějakou tou virtuální realitou. Snad stihnou před vydáním Catalystu dodělat alespoň Oculus Rift.

Ukázka: Mirror´s Edge Catalyst

 

Assassin´s Creed: Syndicate (říjen 2015)

Pořád vás tahle série baví? To je dobře, protože kdo vydržel poslední díl Unity, ten se v Syndicate za odměnu podívá do starého Londýna, který vypadá tak trochu jako město ve Scorseseho filmu Gangy New Yorku. Spousta legračních zabijáků v cylindrech, epické honičky s bryčkami a samozřejmě spousta akrobacie, veleskoků a kreativních usmrcení. Prostě Assassin´s Creed v novém prostředí a s další sadou hrdinů. Upoutávkové pozlátko funguje dokonale, ale bude to zábava? Assassini posledních pár dílů jen oprašují původní koncept. Snad jim přesun do Londýna prospěje a chytnou tam pár nových nápadů.

Ukázka: Assassin´s Creed: Syndicate

 

Rise of the Tomb Raider (listopad 2015)

Lara Croft v atletičtější, méně naivní a také podstatně krvavější formě. Před pár lety nám ukázala, že na restart se může jít hlavou a nikoliv jen naditým hrudníkem. Tenkrát nám Lara pod rukama často umírala a vůbec byla pořád od krve (ne vždycky vlastní), bahna a šmíry. V dalším díle se to nezlepší. Už se z ní stává ostřílená vykradačka hrobek - postava, kterou jsme znali z prvních dílů série. Pasti jsou brutálnější, hádanky komplexnější a prostředí nemilosrdnější. Tentokrát bude hrát prim voda ve všech skupenstvích, která se s Larou vůbec nebude mazlit. Hráči by se určitě mazlili, ale to je vedlejší. Důležité je, že pokračování staví na principech, které z restartu udělaly jednu z nejlepších her sezóny. A to je jedině dobře, protože nač spravovat něco, co nebylo rozbité.

Ukázka: Rise of the Tomb Raider

 

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire (říjen 2015)

Můj brácha má prima bráchu. A taky tátu, co je přísnější než Darth Vader. Příběhový datadisk pro úspěšnou onlinovku Star Wars: The Old Republic má nádherný trailer, který nemůžeme přehlédnout, i když přídavek jako takový si asi nekoupíme. A to ani v době, kdy Star Wars horečka vrcholí. Víc než osudový příběh dvou sithských dvojčat nás totiž zajímá střílečkové Star Wars: Battlefront, ze kterého jsme už viděli spoustu herních záběrů. Ty najdete v onom druhém slibovaném článku.

Ukázka: Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama