5 nejlepších filmů Christophera Lloyda, šíleného vědce z Návratu do budoucnosti

Předchůdce Jima Carreyho v kategorii herců s gumovou tváří má za sebou pozoruhodnou filmografii.
"U všech skotů, kde jsem to skončil!"
"U všech skotů, kde jsem to skončil!"
Universal Studios

Sobotní večer se na COOLu ponese ve znamení zvěrokruhu! Katastrofické béčko o zkáze lidstva sice nepřekoná kvality hollywoodských trháků, jeden podstatný klad mu však nikdo upřít nemůže - persónu herce Christophera Lloyda. Jeho nejznámějším filmem je Návrat do budoucnosti, je však dost dobře možné, že si jeho obličej pamatujete i odjinud. Zjistěte s námi, kde všude se vyskytl!

Návrat do budoucnosti

Bez přehánění lze říct, že nejslavnější rolí Christophera Lloyda je profesor Emmett Brown z filmové trilogie Návrat do budoucnosti - a zjevným důvodem bude jak Lloydův herecký výkon, tak i vizáž připomínající šíleného vědce kříženého s Albertem Einsteinem po zásahu elektrickým proudem. Ačkoliv Christopher Lloyd už nikdy poté nenatočil nic podobně veleznámého, byla by chyba z něj činit herce jedné role.

Návrat do budoucnosti
Návrat do budoucnosti
Universal Studios

Přelet nad kukaččím hnízdem

Není těžké pochopit, proč si řada diváků Lloyda s jeho první rolí v Přeletu nad kukaččím hnízdem nespojí. Dekádu před Návratem do budoucnosti natočený snímek byl ovšem pro Lloyda filmovým debutem. Jeho ušaté vzezření zde zaujalo natolik, že se od roku 1978 stal v sitcomu Taxi celostátně rozeznatelným hercem, mělo však být ještě daleko lépe!

Přelet nad kukaččím hnízdem.
Přelet nad kukaččím hnízdem.
United Artists

Falešná hra s králíkem Rogerem

Bizarní dekonstrukce animáků z roku 1988 byla dalším filmem, který Lloydovi nabídl možnost neskutečného pitvoření. Jeho starosta, který je ve skutečnosti i ústředním záporákem a sám utajenou animovanou postavičkou, se dokonce objevuje mezi nejzajímavějšími filmovými zloduchy všech dob.

Falešná hra s králíkem Rogerem
Falešná hra s králíkem Rogerem
Touchstone Pictures

Addamsova rodina

Do třetice všeho dobrého Christopher Lloyd vdechnul svůj šarm mimóznímu strýčkovi Festerovi z Addamsovy rodiny. Tentokrát šlo o jednodušší fachu, Fester je totiž v americké popkultuře natolik dobře známý, že vlastně stačilo jenom recyklovat všem známý styl. Nic to nemění na skutečnosti, že i v této roli bylo kumšt poznat, že jde o stejnou gumovou tvář, která zářila v Návratu do budoucnosti. Tím však bohužel nejslavnější období Christophera Lloyda zároveň i skončilo...

Addamsova rodina
Addamsova rodina
Paramount Pictures

Muž na Měsíci

Miloš Forman mu slávu dal a Miloš Forman byl zřejmě i posledním režisérem, který Christopheru Lloydovi svěřil roli v hodnotnějším snímku. Stalo se tak v biografii Muž na Měsíci (1999), v níž si Christopher Lloyd krátce zahrál sám sebe. Měla to být labutí píseň filmového komika před tím, než začal hrát v celé řadě béčkových filmečků. Ačkoliv letos 76 let starý Christopher Lloyd stále žije a činně tvoří, do nejslavnějšího období před třemi dekádami má bohužel daleko.

Muž na měsíci
Muž na měsíci
Universal Studios

Apokalypsa ve znamení zvěrokruhu začíná na COOLu v sobotu ve 20.00!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama