5 nejlepších kousků Harrisona Forda

Jedna z největších hereckých legend neměla pech jenom minulý týden nad Kalifornií.
Harrison Ford právě utekl z Chrámu zkázy. Ke klidu mu to ale nepomohlo...
Harrison Ford právě utekl z Chrámu zkázy. Ke klidu mu to ale nepomohlo...
Paramount Pictures

Harrison Ford včera ráno havaroval s letadlem, zase tolik ho to ale nerozhodilo. Jako mazák nouzově přistál na golfovém hřišti a nikoho přitom nezranil, což je kousek hodný pravého akčního hrdiny. Fordova filmová alter ega se ostatně dostávají do nebezpečí skoro pořád. A tak jsme na počest jeho včerejšího manévru vybrali 5 scén, v nichž si počínal se stejnou zručností.

Průlet asteroidy v Impérium vrací úder

Han Solo unikal jisté smrti s železnou pravidelností, nejvíc ale zamachroval v pátých Star Wars, kde zdrhnul celé imperiální flotile. Jak to dokázal? Jelikož mu neprošel fígl s únikem do hyperprostoru, prostě s Malým sokolem vletěl do pásu asteroidů. Debata o tom, kdo je nejlepším pilotem v předaleké galaxii, tím jednou provždy skončila.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)
Lucasfilm

Duel s tankem v Poslední křížové výpravě

Filmy s Indiana Jonesem jsou přímo studnicí momentů, které by jen tak někdo nerozdýchal. Jejich vrcholem je nicméně honička ze třetího filmu, během níž si to Indy a jeho kůň rozdají s posádkou nacistického tanku. Nejdřív se ostřelují, pak dojde na pěstní konfrontace a nakonec se padá do hlubin. A Junior u toho samozřejmě ani neztratí klobouk!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)
Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)
Paramount Pictures

Skok z přehrady v Uprchlíkovi

Nevinnost je pěkná věc, ale pokud je proti vám moc důkazů, je k ničemu. Na vlastní kůži to zažívá doktor Richard Kimble, který podle policie zabil vlastní ženu. A když se posléze dává na útěk, aby očistil svoje jméno, dovede ho to až k jednomu z nejslavnějších filmových skoků. Že je ta přehrada fakt vysoká? Nevadí. Když máte dostatečně populární obličej, dá se přežít cokoliv!

Uprchlík (1993)
Uprchlík (1993)
Warner Bros.

Teroristická čistka v Air Force One

Americký prezident vs. letadlo plné teroristů? Pro Jamese Marshalla žádný problém. Momentálně sice šéfuje USA, kdysi ale řádil s Rambem ve Vietnamu (nebo tak něco), takže mu pár ozbrojených Rusů tlak nezvedne. Všechny černé pasažéry Air Force One proto eskortuje na onen svět nebo alespoň dolů na zem. A samozřejmě při tom nezapomíná dodat „Vypadni z mýho letadla!“

Air Force One (1997)
Air Force One (1997)
Columbia Pictures

Diane Keaton v Hezkém vstávání

Na stará kolena musí člověk čelit největším hrozbám. Mnozí by řekli, že jí pro Forda byl čtvrtý Indiana Jones, my ale přihazujeme k dobru Diane Keaton, s níž se Ford sešel v komedii Hezké vstávání. Vůbec nejde o samotný film, ten se povedl. Fordův zpravodaj Mike Pomeroy v něm ale musí vystát nafrněnou pětašedesátiletou kolegyni, která se vrhá do gumového suma nebo líbání žab. Brrr…

Hezké vstávání (2010)
Hezké vstávání (2010)
Paramount Pictures

Jaké Fordovy kousky jste nejvíc obdivovali vy?

Karel Ryška, Prima Cool

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama