5 nejvtipnějších zombie filmů

S nemrtvými může být i pořádná zábava. Jen si je ale nepouštějte moc k tělu.
Děsivá zábava na druhou.
Děsivá zábava na druhou.
Columbia Pictures/Universal Pictures/Saga Film

Obyčejně jen a pouze děsí, s některými nemrtvými může být ale sranda. Ať už proto, že to jsou vlastně sympaťáci, nebo kvůli tomu, že jednoduše dělají věci trošku zábavněji než jejich kolegové, jimž ke spokojenosti stačí připloužit se k oběti a sežrat jí mozek. Seznamte se s nejvtipnějšími zombie filmy!

Soumrak mrtvých

Se zombíky se nemusí rvát jen vojáci, odhodlaní hrdinové chránící své nejbližší nebo Milla Jovovich napasovaná do hodně těsného sexy oblečení, ale třeba i přiožralí kámoši z anglického předměstí. Simon Pegg a Nick Frost v Soumraku mrtvých zjistí, že když se z poloviny vašich sousedů stanou lidožravá monstra, sakra rychle vystřízlivíte a zamíříte na místo, kde je největší bezpečí. Tedy do knajpy. Je tam jídlo, je tam pití a mají ji dokonale zmapovanou. Nebo byste radši apokalypsu strávili zavření někde v bunkru třicet metrů pod zemí? Za risk, že vám otravný spolubydlící bude chtít sežrat slezinu, ta cesta do hospody přece stojí, ne?

shaun of the dead Foto:

Zombieland

Lidstvo prohrálo. Civilizace přestala existovat. A mezi stovkami tisíc nemrtvých zrůd se pohybují jen čtyři lidé. Dvě ségry, které nikomu nevěří, asi dvacetiletý napůl podělaný antihrdina, a borec, který si zabíjení zombíků neuvěřitelně užívá. S tímhle týmem můžete vybojovat celý svět zpátky! Brutální akční komedie, v níž se sešli Woody Harrelson, Jesse Eisenberg a Emma Stone, vám ukáže, jak zabíjet nemrtvé s pomocí klavíru, co všechno lze na obranu použít v zábavním parku a jak moc důležité je dát si pozor, kam půjdete na velkou.

zombieland film Foto:

Braindead: Živí mrtví

Pokud patříte k lidem, co si myslí, že násilí nemůže být zábavné, radši Braindead rovnou přeskočte. Jestliže vás ale alespoň trošku pobaví představa scény, v níž hlavního hrdinu sežere jeho čtyřmetrová zombie matka a on se z jejího břicha prořeže na svobodu nebo krájí davy protivníků s pomocí sekačky na trávu, tak byste rozhodně měli tenhle kousek vyzkoušet. Koneckonců jde o klasiku nejen v zombie žánru, ale i o jeden z prvních filmů držitele Oscara Petera Jacksona, člověka, který natočil Pána prstenů a Hobita. Takže až budete mít někdy pocit, že vaše děti mají trošku divné koníčky a krváky je v televizi baví víc, než by měly, vzpomeňte si, jak začínal Jackson, než spolu s Gandalfem vyrazil do Středozemě.

braindead Foto:

Mrtvý sníh 2

Co je horšího než zombíci? Nácci. Takže z toho logicky vyplývá, že nejhorší jsou zombie nácci. Horor Mrtvý sníh ukázal, že jim ani pár desítek let po smrti nechybí fantazie, spíš ale pořád děsili než bavili, vyloženě legrace s nimi byla až ve druhém filmu. A nejen proto, že se jim podařilo ukořistit tank. Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý vypustil do akce armádu nemrtvých nacistů, kteří chtěli ovládnout svět, ale v cestě jim stála skupina nemrtvých Sovětů, parta norských vidláků a hlavní hrdina se zombie rukou, kterou dokázal protivníkům trhat vnitřnosti z těla. A celé to skončilo obrovským soubojem na fotbalovém hřišti, při němž se rváči prohazovali stropem, kradl se benzín z nádrže autobusu s pomocí lidských střev a ustřelovaly se hlavy dělem. Tahle severská jízda má styl!

dead snow 2 Foto:

Fido

V komedii Fido probudila mrtvé zpátky k životu kometa. Samozřejmě z toho živí nebyli zrovna moc nadšení a došlo i na nějaké ty sežrané mozky, ale pak se zjistilo, že není zas tak těžké udělat ze zombíků poslušné tvory a že když mají na krku speciální obojek, tak budou na slovo poslouchat jako třeba psi. Se svou inteligencí zvládnou třeba bez problémů posekat zahradu, parkovat auta nebo roznášet poštu. Nemrtváka Fida koupili Robinsonovi synovi Timmymu, aby byl jeho kámoš. Brzy se ale ukáže, že Fidův obojek úplně nefunguje a počet sousedů okolo Robinsonových začne povážlivě klesat. Timmy ale svého nového kámoše rozhodně nehodlá prásknout, a tak začíná dojemný příběh přátelství mezi klukem a jeho mazlíčkem. Jen je v něm víc ohlodaných končetin a mrtvých dětí.

fido Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama