7 nejzajímavějších letních filmů

Ty největší fláky máme za sebou, je čas na krapet levnější kousky.
Depka, alkohol a bouchačky...
Depka, alkohol a bouchačky...
Lionsgate/Universal Studios/Warner Bros.

Klasické léto je sice od 21. června do 23. září, na to ale Hollywood kašle. Zámořská filmová sezona se roztahuje od konce dubna do srpna, aby kolem sebe měly největší blockbustery dost místa. Na jaké ostře sledované filmy se můžete těšit letos, jste se mohli dočíst minulý týden. Dnes se podíváme na ty méně provařené kousky, které se budou veskrze muset obejít bez "značkového" základu. O to víc by se ale měly snažit po kvalitativní stránce, což taky není zrovna k zahození...

Ex Machina (30. dubna)

Oscar Isaac a Domhnall Gleeson se sejdou v prosincových Star Wars, ještě předtím je ale čeká malá sci-fi o vynálezci, který stvoří náramně sexy robotku. A pak nechá jednoho ze svých podřízených, aby otestoval hranice její lidskosti.

Potřebujete vědět: Jako režisér debutuje Alex Garland, scenárista Dredda, Sunshine a 28 dní poté.

Ex Machina
Ex Machina
A24

Dítě číslo 44 (28. května)

V sovětském svazu záhadně mizí děti a vyšetřovatel s tváří Toma Hardyho by tomu měl učinit přítrž. Prý u toho přijde o spoustu víry v zákony a tehdejší režim, čekejte tedy atmosférickou psychologickou detektivku.

Potřebujete vědět: Točilo se v České republice, dokonce i v pražském metru.

Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Lionsgate

Vincentův svět (11. června)

Celovečerní zakončení (anebo taky pokračování) seriálového Vincentova světa. Zápletka zas tak podstatná není, čtveřice hollywoodských kaličů prostě bude přebíhat mezi večírky, potkávat slavné lidi a sázet jednu hlášku za druhou.

Potřebujete vědět: Bude to strašná pecka, Ari Gold je bůh!

Vincentův svět
Vincentův svět
Warner Bros.

Daleko od hlučícího davu (9. července)

Viktoriánská panička v podání Carey Mulligan (Velký Gatsby) se snaží přežívat na vlastní pěst. Nevdat se ale nepřichází v úvahu, takže si musí vybrat jednoho ze tří velice odlišných nápadníků. Snad zvolí... moudře.

Potřebujete vědět: O nejnovější adaptaci románu Thomase Hardyho se postará Thomas Vinterberg, dánský režisér mrazivého Honu.

Daleko od hlučícího davu
Daleko od hlučícího davu
Fox Searchlight

Papírová města (23. července)

Nat Wolff (Stuck in Love) musí najít svoji spolužačku, která jednoho dne zmizí a zanechá za sebou stopy, které může rozluštit jen on. Připravte si kapesníky – ztracenou dívku totiž hraje modelkovský objev Cara Delevingne!

Potřebujete vědět: Jedná se o adaptaci dalšího románu Johna Greena, autora bestselleru Hvězdy nám nepřály, který šel do kin loni.

Papírová města
Papírová města
20th Century Fox

Vykolejená (23. července)

Čím dál tím slavnější komička Amy Schumer hraje takovou obyčejnou třicítku, která nevěří na dlouhodobé vztahy. Pak ale potká nesmírně zábavného chirurga a její single život začne být v ohrožení...

Potřebujete vědět: Za kamerou sedí Judd Apatow, režisér komedií Zbouchnutá a 40 let panic.

Vykolejená
Vykolejená
Universal Studios

Krycí jméno U.N.C.L.E. (20. srpna)

Henry "Superman" Cavill a Armie "Osamělý jezdec" Hammer stojí na opačných stranách špiónské barikády (CIA vs. KGB), výjimečně ale musí spojit síly, aby zabránili globální katastrofě. To vše ve velmi křiklavých šedesátých letech.

Potřebujete vědět: Jedná se o adaptaci špiónského seriálu z 60. let, již oživí Guy Ritchie, režisér Pocfu(c)ku nebo Sherlocka Holmese.

Krycí jméno U.N.C.L.E.
Krycí jméno U.N.C.L.E.
Warner Bros.

Zaujalo vás něco, nebo zůstanete u blockbusterových jistot? Dejte vědět v diskuzi.

Připravte se na pořádnou letní nálož!

10 nejočekávanějších letních filmů

Karel Ryška, Prima COOL

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama