Akční legendy jedou dál! Co všechno víme o Expendables 4?

Slyova parta se vydává nečekaným směrem.
Sly a spol.
Sly a spol.
Lionsgate

Po třetích Expendables to se Sylvesterem Stallonem a jeho drsnými kámoši nevypadalo zrovna růžově. V Americe na film skoro nikdo nepřišel, finanční situaci ale zachraňoval zbytek světa. A především Čína, kde Expendables III utržili dvojnásobek toho, co v USA. Kdekoho tak možná nepřekvapí, že se budoucnost série zaměří přímo na čínský trh.

Expendables 4 se začnou natáčet v roce 2016 a do kin dorazí v roce 2017. A za jejich vznik doslova vděčíme Číně, v níž se bude částečně natáčet a studio Lionsgate tam již stihlo prodat distribuční práva. Americké akční legendy tak nebudou bez práce jen díky tomu, že je po nich velká poptávka v Asii. Což je situace, kterou by ještě před pár lety nikdo někdo nečekal.

Filmový trh teď ale dospěl do fáze, kdy mohou tržby z Číny výrazně převýšit ty americké. Série jako Transformers nebo Rychle a zběsile tam čerpají klíčové sumy, a jak už možná víte, bez Číny by se nekonal třeba šestý Terminátor. Arnold si našel novou, miliardovou cílovku. Tak doufejme, že díky ní vznikne kupa výborných filmů!

Karel Ryška

---

Mimochodem, jak se vám líbil střet Arnoldů v posledním Terminátorovi? Tady máte malou zákulisní galerii.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama