Bacha na pusu! Populární onlinovka potrestá sprosté a nenávistné hráče dost drsným způsobem...

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...
Dunkey už dohořel...
Dunkey už dohořel...

Masivní on-line pařba League of Legends (LoL) již zvládla přikovat k monitorům nekonečné řady hráčů z celého světa. Jenže ne o všechny z nich developeři z Riot Games zřejmě stojí, jak ukazují události roku 2015.

Ten se stal pro vztah developerů a adminů LoL na jedné straně a uživatelů na straně druhé, přelomovým. V míře dosud jen zřídkakdy vídané se totiž začala řešit kvalita chování celé herní komunity LoL – a vlastně ani není divu. Komunita hráčů LoL je totiž vyhlášena neutuchajícími hádkami a toxickým chováním na in-play chatu, jakož i mimo něj. Ostatně jsme vás v tomto ohledu nedávno opakovaně informovali o kauze Dunkeyho, jednoho z předních YouTuberů z LoL, jenž si za dehonestující chování ve svých videích vysloužil dokonce ban ze hry.

lolhejt1 Foto:

Chlapci a děvčata v Riot Games však správně tuší, že celý problém má hlubší kořeny. Zároveň si však museli vyhodnotit, že ban ze hry musí být skutečně až úplně posledním „řešením“ jakékoliv situace, protože zakazovat hráčům hrát hru vskutku není v zájmu kohokoliv vyjma jejich rodičů.

V Riot Games tak dali hlavy dohromady, aby před několika dny oznámili novinku, která v roce 2016 potká všechny hráče LoL – za toxické a jakkoli nepřijatelné chování ve hře totiž bude možné udělit hráči trest spočívající v tom, že v případě vítězného souboje nebude moci od poražených soupeřů uloupit jakoukoliv relevantní kořist. Nebude mu tedy rovnou zrušen účet, výrazně se však sníží jeho možnosti ve hře uspět. 

Cíl sledovaný Riot Games je přitom zřejmý – potrestat hráče za nežádoucí chování, avšak ne tak, že mu zruší nebo znefunkční účet. Riot Games se tak budou snažit své hráče vychovávat a přitom zbytečně neodrazovat. A podle nás dobře dělají.

A jak to vidíte vy?

Ondřej Najman
eSuba.eu

Kdo se z monitoru drápe na velké plátno?

Od Zaklínače k Warcraftu: 15 nejočekávanější filmů podle videoher

I na přelomu roku budou (snad) vycházet pecky.

Co hrát do jara: 6 nejočekávanějších zimních videoher!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama