Black Widow vs. Ripleyová: 5 nejlepších hollywoodských drsňaček

Vypadají možná jako modelky, když jde ale o to zachránit svět nebo nakopat pár zadků, rády se toho ujmou.
Ostrý holky do nepohody!
Ostrý holky do nepohody!
Warner Bros./Marvel Studios/Warner Bros.

Akční žánr už dávno není jen doménou Schwarezenggerů a Stalloneů, za drsňačky chtějí být před kamerou i dámy. Spousta z nich si to vyzkouší a po jednom nebo dvou filmech zase zmizí. Některé zůstanou déle, ale diváci by byli mnohdy raději, kdyby se věnovali jiným žánrům. A pak je tu pár hvězd, které v akčním žánru dovedou přinejmenším držet krok s pánskou konkurencí. Tahle pětice patří v žánru plném přestřelek, rvaček a výbuchů k tomu absolutně nejlepšímu .

Charlize Theron
Bývalá modelka z Jižní Afriky patřila (a patří) mezi nejkrásnější herečky Hollywoodu. Má doma i Oscara a zvládla romantiku, horory i komedie. Takže co teď? Teď chce být akční hrdinkou! Charlize Theron to bere poctivě a v posledních letech se vydala na neznámou planetu v Prometheovi, kde buzerovala všechno, co mělo dvě nohy, ve fantasy Sněhurka a lovec si zahrála parádně despotickou královnu a má za sebou i role v akčním hitu Loupež po italsku nebo v superhrdinském Hancockovi. Svého akčního vrcholu však dosáhla letos v nářezu Šílený Max: Zběsilá cesta. Její Furiosa je role, kterou by dokázalo zahrát asi jen pár hollywoodských hvězd. Chybí jí ruka, má oholenou hlavu, dovede rozbít držku Tomu Hardymu a zlikvidovat jednu postapokalyptickou diktaturu. A možná si i vybojovat druhý díl! S touhle dámou fakt není sranda. A Charlize Theron role drsňaček evidentně hodně baví, takže nám ještě nejspíš pár věcí předvede.

charlize theron Foto:

Emily Blunt
Kdo by čekal, že z téhle britské krásky vyroste taková drsňačka? Začínala v romantických komediích nebo v historických filmech a do pořádné akce se poprvé podívala po boku Matta Damona ve sci-fi Správci osudu, pořád ale byla spíš za oběť než hrdinka. Celkem zajímavé věci předvedla vedle Bruce Willise ve vynikající sci-fi Looper, ale akční hrdinku z ní udělalo až loňské sci-fi Na hraně zítřka, kde se spolu s Tomem Cruisem postavili mimozemské invazi. A měli při tom na sobě gigantické bojové obleky, v nichž by do země zadupali i Terminátora. A vzhledem k tomu, že její vojanda měla přezdívku Olověná mrcha, je jasné, že na diplomatická řešen meziplanetárních konfliktů si moc nepotrpěla. A ten dvoumetrový meč vyrobený z vrtule taky nenosila na okrasu. A to odmítla roli Black Widow!

emily blunt Foto:

Scarlett Johansson
A když už je řeč o Black Widow, nemůžeme vynechat Scarlett Johansson, ta ve filmech Iron Man 2, Captain America: Návrat prvního Avengera a v obou dílech Avengers rozhodně není jen na okrasu. Scarlett Johansson se neztratí, ani když vedle ní mlátí protivníky severský bůh s obřím kladivem nebo čtyřmetové zelené monstrum. Drsná zvládne být ale i bez comiců, což předvedla ve sci-fi Lucy, kde její mozek začal po aplikaci speciální drogy pracovat na mnohem větší obrátky než u obyčejných lidí a udělal z ní bohyni, nebo akční sci-fi Ostrov, v němž se vyblbla pod režijní taktovkou Michaela Baye, autora Transformers.

scarlett johansson Foto:

Zoe Saldana
Bývalá tanečnice umí před kamerou předvést zatraceně zajímavé věci, mnohdy byste ji ale nepoznali. Ve Strážcích Galaxie se kolem sebe ohání zatraceně dobře mečem a má u toho zelenou kůži, v Avatarovi je zase modrá. Ale zvládá být tvrdá i jako člověk. Patří mezi nepostradatelné členy posádky Enterprise v obou Star Trecích, v akčním béčku Colombiana ukázala, že zlikvidovat jihoamerickou narkomafii může i holka, která váží čtyřicet kilo (pokud k tomu má motivaci v podobě vraždy rodičů) a v akčním béčku Parchanti z ní měli lufta i členové nejdrsnější tajné jednotky na světě. Aby taky ne, když si tak dobře rozumí s raketometem.

zoe saldana Foto:

Sigourney Weaver
Téhle dámě je už sice šestašedesát, ale rozhodně si zaslouží úctu, právě ona totiž vyšlapala akčním hrdinkám cestu jako Ellen Ripleyová, hrdinka legendární sci-fi série Vetřelec. Pravda, v prvním díle spíš zmateně a vyděšeně pobíhala po vesmírné lodi Nostromo, v pokračování se však probudily její mateřské instinkty, izolačkou přidělala ke svému samopalu plamenomet a když ani to nestačilo, rozdala si to s vetřelčí královnou pěkně na férovku v robotickém nakladači. A za pár let by se měla vrátit i s novým Vetřelcem!

sigourney weaver Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama