Bláznivý pařan 6 let vyšíval obraz Super Maria!

Tomu se říká být oddaný hře!
Kjetil Nordin je přeborníkem ve vyšívání.
Kjetil Nordin je přeborníkem ve vyšívání.

Každý má jistě svoji oblíbenou hru, kvůli které by se popral i s nejlepším kamarádem. Někdo si ulítává na Warcraftu a má doma figurky orků, někdo zase rovnou chodí převlečený za elfa. Málokdo z nás to ale asi dotáhl do takového extrému jako norský programátor a nadšený parašutista Kjetil Nordin.

Pokud vám to náhodou uniklo, Nordin je velkým fandou legendárního opraváře potrubí, kterého na svět přivedl herní gigant Nintendo již na začátku 80. let. Jeho oddanost Mariovi sahá tak daleko, že se rozhodl vyšít – tedy vlastně vyháčkovat, jak se technika správně nazývá – přesnou kopii prvního světa ze hry Super Mario Bros. 3. Tato „kratochvíle“ mu vydržela celých 6 let a strávil nad ní prý 800 hodin. Jeho posedlost detaily zašla dokonce tak daleko, že vybíral přesné barvy nití, a když zjistil, že voda je příliš fialová, celou část mapy vypáral a strávil týden její opravou.

mario obraz Foto:

mario obraz 2 Foto:

Jaká byla první reakce oddaného fandy po dokončení jeho vrcholného díla? „Nejtěžší bylo akceptovat fakt, že jsem tím strávil tolik času. Přes 800 hodin jsem strávil háčkováním a mnoho hodin zkoumáním a hledáním správných nití.“ Nyní prý zbývá jen najít vhodné uchycení a místo na zdi, kam svůj výtvor hodlá vystavit.

mario obraz Foto:

Mimochodem – ve hře je celkem 8 světů a některé mají více než jednu obrazovku. Pokud by Nordin chtěl v nastoleném tempu pokračovat a vyháčkovat i zbytek hry, strávil by tím přes 100 let. Aby se dal pomalu do práce, co říkáte?

Lukáš Volf
eSuba.eu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama