Blíží se filmový Warcraft: 5 věcí, které musíte vědět o fantasy dekády!

Herní legenda se vydává na velké plátno! Filmový Warcraft se chystá už několik let a nyní konečně začíná být na dosah. Již brzy zřejmě okusíme první záběry. Tak si pojďme zrekapitulovat, co všechno o něm víme.
Orgrim v celé jeho digitální kráse!
Orgrim v celé jeho digitální kráse!
Universal Studios

1) Kdy konečně uvidíme první záběry?

Testovací záběry z filmového Warcraftu se promítaly už na Comic-Conu v červenci 2013, na internet ale nikdy neunikly. Samotné natáčení pak začalo až v lednu 2014 a skončilo v květnu téhož roku, kdy se rozjela náročná postprodukce. Triková firma ILM musela vyrobit nebo upravit přes 1000 záběrů, po roce ale konečně nastal čas na odhalení prvních vlaštovek. Kdy přesně vyletí? Oficiální potvrzení nemáme, ale 9.–12. července nás čeká letošní Comic-Con. A to by v tom byl čert, aby se trumfy nezačaly tasit právě na největším srazu filmových fanoušků na světě!

2) Jaká je zápletka?

Filmový Warcraft nám představí první setkání lidské Aliance s orky z Hordy. Bude u toho řada známých herních postav a také herních lokací, nečekejte ale jednostranný boj klaďasů s padouchy. Podobně jako v Úsvitu planety bychom měli sympatizovat s oběma stranami válečného konfliktu.

5 Warcraft (1) Foto:

3) Kdo ve filmu hraje a kdo ho točí?

Warcraft režíruje Duncan Jones (Moon, Zdrojový kód) a herecké osazenstvo se dělí na představitele lidských hrdinů, které nečekají žádné digitální úpravy, a představitele orků, jejichž postavy ožijí díky technologii motion capture, jíž využili třeba nové Planety opic nebo Avatar. Do první skupiny patří Travis Fimmel (Anduin Lothar), Dominic Cooper (král Llane Wrynn), Ben Foster (Magus Medivh) nebo Ruth Negga (lady Taria). Druhou potom reprezentují Toby Kebbell (Durotan), Rob Kazinsky (Orgrim – na fotkách!), Clancy Brown (Blackhand) nebo Daniel Wu (Gul’dan).

4) Čemu bude film podobný?

Warcraft se sice podrobí „náctiletému“ ratingu PG-13, takže v něm nečekejte krev ani erotiku, prý to ale neznamená, že by nebyl patřičně drsný. Míra násilí bude podle všeho dorovnávat Nolanovy Batmany a jinak se objevují přirovnání ke Gladiátorovi. Sám režisér potom tvrdí, že se máme připravit na mix Avatara a Hry o trůny.

5) Kdy jde Warcraft do kin?

Datum premiéry bylo původně stanoveno na 17. prosince 2015, tam se ale Warcraftu vecpala sedmá epizoda Star Wars. Studio Universal tak film odsunulo na 9. června 2016, i v tomhle slotu by ale mělo jít o poctivý fantasy trhák. Držíme palce!

Těšíte se na filmový Warcraft? Anebo vám přijde jako špatný nápad? Rozpovídejte se v diskuzi!

Karel Ryška

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama