Budete se báát! Neuvěřitelné příběhy přicházejí

Kultovní americký seriál rozevírá svou náruč na COOLu každé pondělí ve 22:45 a tady je výčet argumentů, proč si ho nenechat ujít.
Neuvěřitelné příběhy
Neuvěřitelné příběhy

Existuje solidní šance, že hororový, fantasy i sci-fi seriál Neuvěřitelné příběhy znáte z jeho dřívějších cest televizními kanály.

Vzhledem k zánovní době vzniku (rok 1987) by se však mohlo zdát, že jde o dílko podobně aktuální, jako je velrybí olej nebo čarodějnické procesy.

Připravili jsme pro vás rychlé a osvěžující připomenutí famózních elementů tohoto přelomového dílka!

 

5) Steven Spielberg

Primárním tvůrcem seriálu byl Steven Spielberg, tedy pán, který nám dal E. T. Mimozemšťana, Blízká setkání třetího druhu a další revoluční žánrové pecky.

Sluší se připomenout, že ačkoliv zvláště v posledních letech Stevenova kvalita tak trochu devalvovala do romanťáren o koních, na konci 90. let byl doslova na vrcholu slávy, sotva pár let před natočením Schindlerova seznamu či Zachraňte vojína Ryana.

A na každé minutě je jeho vliv znát, už jen pro kvalitní kolegy...Steven Spielberg Foto: coloradoplateauarchalliance.files.wordpress.com

Steven Spielberg. Foto: coloradoplateauarchalliance.files.wordpress.com

4) ... a ti další pantátové

Spielberg není jediným, kdo Neuvěřitelným příběhům propůjčil dva roky života. Z dalších spoluautorů především režijního ražení se dají najít jména jako Robert Zemeckis, Martin Scorsese či dokonce Clint Eastwood!

A tím nekončíme, protože rovněž jednotlivé zápletky Neuvěřitelných příběhů pocházejí od mistrů řemesla. Naleznout tak můžete story od Rockne S. O' Bannona (Farscape, SeaQuest, nejnovější seriál Defiance) i Richarda Mathesona, autora knihy Já, legenda.
Neuvěřitelné příběhy byly svého času něčím tak naprosto nečekaným, že se jich zkrátka chtěli zúčastnit mnozí doboví autoři! 

3) Vysoké produkční kvality

Když se dnes řekne televize, lidem se hnedle vybaví seriály, které si v ničem nezadají s hollywoodskými velkofilmy. Ostatně vezměte si třebas americký sci-fi opus Battlestar Galactica (2003), který byl po svém finále probírán dokonce i na půdě OSN. Seriály zkrátka v 21. století zažívají renesanci!
V polovině 80. let tomu však bylo docela jinak. V době vydání prvního dílu Neuvěřitelných příběhů, léta Páně 1985, existovala pouze hrst sci-fi seriálů, z nichž o kvalitách režie a efektů toho nejznámějšího z nich, Star Treku, kolují vtipy dodnes. Jenže Spielberg není zvyklý točit mezi papundeklovými kulisami s herci ochotnického divadla, naopak do svých projektů leje cash horem i dolem.
Neuvěřitelné příběhy tak nabízejí velkofilmový rozpočet a parádní výkony, ať se podíváte na kteroukoliv epizodu.Ze seriálu Neuvěřitelné příběhy Foto: csfd.czZ minisérie Neuvěřitelné příběhy...                                                                           Foto: csfd.cz

2) Epizodické vyprávění

Podobně jako Krajní meze nebo (tak trochu) i American Horror Story jsou Neuvěřitelné příběhy přehlídkou uzavřených dílů. Co epizoda, to nafilmovaná povídka, jejíhož počátku i konce se dočkáte na jediné sezení (s pauzou na čůrání).

 

Není třeba se bát ani moru mnohých seriálů na pokračování, totiž rozmělnění celé zápletky. Tenhle kondenzát jednotlivých příběhů zkrátka jede!

1) Od hororu po sci-fi

A ještě jednou připomeneme Krajní meze – Neuvěřitelné příběhy jsou jim totiž podobné jako vejce vejci, jen navíc zaštítěné slovutnějšími autory.
To znamená, že na své si přijde doslova každý. Hledáte duchařinu? Nabídne ji epizoda Vlak duchů. Máte v oblibě sci-fi? Pak koukejte na díl Fine Tuning. Celá řada je k prasknutí nacpaná díly mnoha různých ražení, konců i celkové atmosféry!

Sledujte každé pondělí ve 22:45 na COOLu!
(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama