Čeká nás 5 Star Wars filmů během příštích 5 let. Víme, o čem budou a kdo je natočí!

Do předaleké galaxie se odteď budeme vydávat pravidelně!
Kylo Ren, záporák ze sedmých Star Wars
Kylo Ren, záporák ze sedmých Star Wars
Lucasfilm

Luke Skywaler, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO a RD-D2. Slavní hrdinové ze Star Wars se  vrátí do kin už 17. prosince a rozhodně je tam neuvidíme naposledy. Lucasfilm nám totiž po vzoru Marvelu nabídne rozmanitou škálu Star Wars filmů, mezi nimiž nebudou chybět klasická pokračování, prequely ani spin-offy. Už teď máme jasno o tom, co nás čeká v příštích pěti letech. Tak si to pojďme celé zrekapitulovat!

 

Star Wars: Síla se probouzí

Datum premiéry: 17 .prosince 2015
Režie: J. J. Abrams (Star Trek)
Scénář: Lawrence Kasdan (Impérium vrací úder), J. J. Abrams (Super 8)

Aneb Epizoda VII, tedy regulérní pokračování Návratu Jediho. Už za pár měsíců se na velké plátno vrátí kompletní stará garda, která bude společně s mladými hrdiny čelit nové hrozbě. Zbytky Impéria se tři dekády po bitvě o Endor transformovaly v tzv. První řád, zatímco se z Rebelů stal Odboj. A ačkoliv ve většině galaxie vládne mír, První řád by se rád postaral o to, aby tomu tak nebylo. Napínavý comeback Síly může začít!

Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Lucasfilm

 

Rogue One: A Star Wars Story

Datum premiéry: 15. prosince 2016
Režie: Gareth Edwards (Godzilla)
Scénář: Chris Weitz (Popelka)

První Star Wars spin-off, takže jakási odbočka, která nás vrátí mezi Epizody III a IV. S novou partou hrdinů, jež si zahrají třeba Felicity Jones, Diego Luna nebo mistr bojových umění Donnie Yen, se vydáme po stopách plánů první Hvězdy smrti. Takže další klasická sci-fi? Kdepak. Tvůrci slibují spíš válečný thriller, ve kterém dostanou místo rytířů Jedi slovo obyčejní, ale o to odvážnější vojáci. Jo a zastaví se i charismatický Mads Mikkelsen!

Obsazení Rogue One
Obsazení Rogue One
Lucasfilm

 

Star Wars: Epizoda VIII

Datum premiéry: 25. května 2017
Režie: Rian Johnson (Looper)
Scénář: Rian Johnson (Looper)

Až se Síla probudí, předá J. J. Abrams štafetu Rianu Johnsonovi. Star Wars v květnu 2017 oslaví 40 let od premiéry, o samotné Epizodě VIII toho ale příliš nevíme. Samozřejmě začne tam, kde skončí sedmička, a hlavního padoucha by si mohl zahrát Benicio del Toro. Všechno ostatní je ale zatím ve hvězdách.

Rian Johnson
Rian Johnson
TriStar Pictures

 

Star Wars prequel s Hanem Solem

Datum premiéry: 24. května 2018
Režie: Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street)
Scénář: Lawrence Kasdan (Impérium vrací úder), Jon Kasdan (The First Time)

Lord a Miller si s Hanem Solem na chvíli pohráli už v Lego příběhu, za pár let ho pak představí v jeho vlastním celovečeráku. Údajně v něm uvidíme, jak se mladý pašerák stal kapitánem Malého sokola, jinak ale nemáme čekat odpovídání na spoustu dávných otázek. Zhruba dvacetiletý Han se místo toho vydá na nějaké zábavné a napínavé dobrodružství, což vzhledem k režijnímu dohledu vůbec nezní marně.

Han Solo se v prequelu dočká mladšího představitele
Han Solo se v prequelu dočká mladšího představitele
Lucasfilm

 

Star Wars: Epizoda IX

Datum premiéry: rok 2019
Režie: Colin Trevorrow (Jurský svět)
Scénář: Rian Johnson (Looper)

Teprve minulý víkend jsme se dozvěděli, že bude zakončení nové trilogie Star Wars režírovat Colin Trevorrow, jehož Jurský svět letos zbořil pokladny kin. V Lucasfilmu tak mají definitivně podchycené zakončení ságy. Fanoušci se ale nemusí bát, vlna nových filmů tím určitě neskončí. Už nyní se pracuje minimálně na sólovce Boba Fetta a na mnoha dalších celovečerních překvapeních. Vesmír Star Wars je koneckonců příběhově nevyčerpatelný!

Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
Universal Studios

Těšíte se víc na centrální "Epizody" nebo na některý z jiných Star Wars filmů? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama