Český hráč je ve finále turecké LCS o půl mega!

Na to jak jsme malá země, máme poměrně úspěšné progamery. V evropské konkurenci je nesmírně těžké se prosadit, a proto je každý zaznamenaný úspěch českých legionářů, kteří působí v zahraničí, divoce oslavován.
Besiktas, sestava

Jedním z nich je i teprve sedmnáctiletý Tomáš “Nardeus” Maršálek. Ten od ledna působí v turecké LCS (obdoba dobře známé evropské verze), kde reprezentuje slavný klub Besiktas Istanbul. Ano, jedná se o stejnou organizaci, která má pod sebou například fotbalový tým. Před pár měsíci dala šanci League of Legends a Tomáš se stal součástí tohoto úžasného spojení.

Se svým týmem se Nardeusovi zatím daří naprosto perfektně. V základní části dominoval, v semifinále přejel soupeře velkým stylem a nyní jej čeká finále proti Dark Passage. To se odehraje již tuto sobotu a pokud Tomáš vyhraje získá se svými spouhráči zhruba 450 000 Kč a pozvánku do turnaje, kde bude hrát o místo v turnaji na Floridě.

K této příležitosti vám přinášíme exkluzivní rozhovor před sobotním finále. Další týden se můžete těšit na komplexnější povídání, v němž se dozvíte jak Tomáš dopadl nebo na kolik peněz si přišel.

 

Čau Tome, jako jediný Čech hraješ v turecké LCS. Jaký z ní máš zatím dojem?

Ahoj, přesně tak, jako prvnímu Čechovi se mi podařilo dostat do tureckého LCS, což je víceméně taková menší verze evropského LCS. Když jsem dostal nabídku, tak jsem si nebyl úplně jistý, jak to všechno bude fungovat ohledně profesionality a zázemí pro hráče, protože to je tímhle rokem myslím poprvé, kdy se soutěž pořádá v Turecku. Ovšem od té doby co jsem dorazil do Istanbulu, jsem byl překvapen tím, jak to tu mají vše zařízené a že vše funguje tak jak má. Jasně, že to nemá na EU LCS, ale určitě jsem spokojený.

besiktas2 Foto:

 

Od kdy vůbec bydlíš v Istanbulu a kdy se budeš vracet do ČR? Liga už se totiž chýlí ke konci.

Do Istanbulu jsem doletěl na konci ledna, kdy nám začínala sezona a od té doby zde vlastně bydlím. Vždy se najde pár těch dní za měsíc na to, abych si zaletěl domů za přítelkyní a za rodinou, ale i tak to začíná být vcelku vyčerpávající. Zrovna teď budeme hrát finále, se kterým nám skončí první Split, takže budu mít zhruba měsíc dovolené v ČR, ale potom zase zpátky do Istanbulu, protože bude začínat druhý Split sezóny.

 

Jak se vám během sezóny dařilo a s kým se potkáte ve finále? Myslíš, že máte na to zvítězit?

Sezónu jsme začali dominantně a stejně tak jsme ji i ukončili. V naší plné sestavě jsme neprohráli ani jeden zápas a v semifinále vyhráli proti týmu Atlas 3-0 v hodně rychlých hrách. Tím jsme se tedy dostali do finále, které se bude odehrávat ve Volkswagen aréně Istanbul, což je aréna, do které se vleze takových 6000 lidí. Hrát budeme proti celku Dark Passage, který se hodně proslavil svou účastí na World Championship v minulém roce a naprosto dominoval turecké scéně. Já si myslím, že tomu už je snad konec, protože síla našeho kádru se velice rychle dostává na evropskou úroveň, zatímco Dark Passage slábne, takže od toho očekávám docela zajímavé zápasy. Kdybych si na to měl vsadit, tak rozhodně na nás s tím, že proti nim ztratíme maximálně jednu hru.

besiktas1 Foto:

 

 

Tak snad se zadaří. O co vůbec hrajete? Je možnost postoupit z turecké ligy na světové finále?

Musí se zadařit, je to pro nás nejdůležitější zápas sezóny. Pokud nevyhrajeme, tak zápasy předtím neměly snad žádnou hodnotu. Hraje se o slušné peníze. Za první místo je zhruba 450 000 kč, tedy 90 000 pro každého. A také to funguje jako kvalifikace na WildCard, který se bude hrát o nějaké 3 týdny později, kde budou týmy z ostatních částí planety jako Brazílie, Japonsko, popř. Rusko. Pokud bychom vyhráli WildCard, tak si poté zahrajeme na Mid Season Invitational na Floridě proti nejlepším z NA, EU, KR, tedy protivníci jako TSM nebo SK gaming. Na světové finále je možnost postoupit. Funguje to tak, že musíme vyhrát turecké finále ve druhém splitu, tím bychom se zase kvalifikovali na WildCard, a pokud bychom WildCard vyhráli, postoupíme na světový šampionát.

 

Autor: Tomáš Pospíchal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama