Čeští hráči terčem útoku hackerů! Stačí odpovědět na podezřelý mail a vyluxují vám účet

Budou hackeři vždy o krok napřed?
Hoši z Epic Games by měli myslet i na bezpečnost...
Hoši z Epic Games by měli myslet i na bezpečnost...
1ms.net

Epic Games, mimo jiné tvůrci herních pecek Unreal Tournamentu nebo Fortnite, se v uplynulých týdnech dočkali mediální pozornosti, o kterou rozhodně nestáli. A nemůže za to snad skutečnost, že by tentokráte měli šlápnout vedle a vydat jinou hru než kasovní trhák – kdepak, v tomhle ohledu bude na Epic Games ještě nějaký čas stoprocentní spolehnutí.

Možná jste však již v červenci tohoto roku zaznamenali, že neznámí hackeři vyloupili údaje o uživatelích internetového diskusního fóra webových stránek Epic Games, přičemž většina uživatelů rázem přišla o soukromí nejen co se týče svých nicků, ale i hesel, e-mailů a data narození. Bylo pak jen otázkou času, než se hackeři pokusí takové cenné údaje nečestně monetizovat... A právě to se nyní skutečně stalo.

Na phishery vždy platila jen opatrnost (a hrubá síla).
Na phishery vždy platila jen opatrnost (a hrubá síla).
Rigged.de

Uživatelům fóra Epic Games, mezi které patří i stovky českých hráčů, začaly do jejich e-mailových stránek chodit zprávy tvářící se na první pohled jako oficiální e-mailová komunikace od Epic Games. Takové e-maily mají přitom vždy za účel získat touto podlou lstí od svých adresátů další důležité osobní údaje či z nich rovnou vymámit peněžní prostředky.

Nejde přitom o žádnou novinku, v počítačovém světě se podobné hackerské praktiky nazývají „phishing“ a na pozoru by před ním měl být každý uživatel internetu. Vzhledem k tomu, že obětí útoku na Epic Games byli i Češi, radíme vám, buďte opatrní a nikdy nikomu neotvír..., tedy nesdělujte své citlivé osobní či bankovní údaje přes e-mail. Pokud si dáte pozor, nemusíte se v podstatě bát. A my doufáme, že pozor si dají pro příště i chlapci a děvčata z Epic Games.

Ondřej Najman
eSuba.eu

Mafia 3 - autům dává křídláááá?

MAFIA III: 5 bludů a předsudků a jejich vysvětlení!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama