Chris Evans se vrací jako Captain America

Už ve čtvrtek 3. dubna přichází do kin snímek Captain America: Návrat prvního Avengera, inspirovaný kultovní sérií společnosti Marvel. Těšte se i na Scarlett Johansson v roli superagentky Black Widow.
Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 7

Tentokrát neprobíhá druhá světová válka ani mimozemská invaze do New Yorku, naopak nám tento syrovější thriller plný neutuchající akce představuje Stevea Rogerse alias Captaina Americu ve zcela novém světle – náš hrdina se snaží začít nový život v 21. století a bojuje s takovým nasazením, jaké jsme u něj dosud neviděli.

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije hlavní hrdina poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C., a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi.

Podívejte se na trailer:

Captain America: Návrat prvního Avengera trailer
Captain America: Návrat prvního Avengera trailer

Ještě drsnější...

„Cap rozdává rány a kope, takže aby takový způsob boje vypadal na plátně dobře, musíte k věci přistupovat poněkud nesmlouvavě. Celý film působí tak trochu voyeuristicky, trochu více jako dokument, a v zásadě se dá říct, že je drsnější než většina ostatních superhrdinských filmů, které bývají tak nějak vyumělkované,“ popisuje jeho představitel Chris Evans..

Když se Evans setkal s bratry Russoovými – režiséry filmu, jednou z věcí, na kterých se ihned shodli, byla skutečnost, že Captain America musí v tomto filmu své bojové dovednosti posunout někam dál. „V tomhle snímku máme možnost divákům skutečně ukázat, jak Cap ve svých schopnostech pokročil, aby se z něj stal ještě zdatnější bojovník,“ říká herec. „Zejména s ohledem na dobrodružství s Avengers, během kterých bylo jasně vidět, jak skvělý každý z členů tohoto týmu je a co mohou ostatním nabídnout. Cap musí být schopen zásadnějších činů než jen rozdat pár dobře mířených ran a kopanců. Takže jsme se s Russoovými shodli na tom, že chceme, aby v tomto filmu bojoval poněkud akrobatičtějším způsobem.Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 8 Foto: Falcon

Jak se točilo...

Jednou z prvních scén, natáčených pro tento film, která ukazovala úroveň Evansových náročných fyzických příprav, byl souboj ve výtahu, boj ve stísněném prostoru, který vyžadoval pečlivě naplánované a provedené pohyby a choreografii. „Zabralo nám to pár dní,“ říká o scéně Evans. „Nikdy nic takového netočíte najednou. Prostě se to točí po částech. Je to velice zdlouhavé, únavné a lije z vás pot. Ale šlo o zábavný začátek celého natáčení, protože nám tahle scéna ukázala, že se bratři Russoovi dokážou podobných akčních scén ujmout s velkým sebevědomím. Kdyby natáčení téhle scény probíhalo problematicky, byla by důvěra všech zúčastněných v ně silně otřesena, ale lépe to snad ani probíhat nemohlo. Všichni měli okamžitě ve všem jasno a byli sebevědomí, že se nám podaří natočit skvělý film.“Captain America: Návrat prvního Avengera - Obrázek 5

Ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera společnosti Marvel navazuje Steve Rogers nové přátelství a získává nového spojence, taktéž válečného veterána Sama Wilsona v podání Anthonyho Mackieho. O skromně realistickém vztahu obou těchto postav Evans říká: „Líbí se mi vztah mezi Capem a Samem, protože působí věrohodně. Myslím, že má každý z nich poněkud problémy ostatním věřit, ale oba se během svého života ocitli v první linii. Zažili nejrůznější bitvy a přišli o své přátele. Vždycky mi přišlo, že Cap je svým způsobem osamělý, protože ho všichni znají a on je následkem toho poněkud podezřívavý, co se týče motivace lidí, kteří ho oslovují. Napsali pro nás s Mackiem velice hezkou scénu, ve které vidíte, že jemu o nic takového nejde. On prostě jen Capa respektuje. Ví, čím prochází, a myslím, že Cap to dokáže vycítit.“

Snímek Captain America: Návrat prvního Avengera uvidíte v českých kinech od 3. 4. 2014.

Snímek inspirovaný populární comicsovou sérií společnosti Marvel, která poprvé začala vycházet v roce 1941, produkoval Kevin Feige, režírovali ho Anthony a Joe Russo, scénář napsali Christopher Markus a Stephen McFeely a představují se v něm Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp a Hayley Atwell a také Robert Redford coby Alexander Pierce a Samuel L. Jackson v roli Nicka Furyho.

Komerční sdělení

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama