Co hrát do jara: 6 nejočekávanějších zimních videoher!

Co si přát pod stromeček?
I na přelomu roku budou (snad) vycházet pecky.
I na přelomu roku budou (snad) vycházet pecky.

Může se zdát, že všechny velké hry tohoto roku už vyšly, nezapomínejte ale na to, že sezóna se počítá až do jara. Když se před lety vývojáři rozhodli, že spolu nebudou bojovat před Vánocemi a nastavili datum vydání velkých titulů na leden či únor, dostali jsme vlastně ten nejlepší možný dárek. Přísun her jednoduše nekončí a vážně jde o zvučná jména. Výhodou navíc je i to, že hry, které vyšly v listopadu, budou na konci roku, resp. začátku toho nového ve slevách, takže z toho nakonec zase budou těžit jen samotní hráči.

No, ale k novinkám třetí Just Cause, navrátivší Rainbow Six, nebo nový Far Cry, to zní přece skvěle! Tak jdeme na to, ať víte, co si přát pod stromek, nebo na co šetřit do kasičky.

1. 12. | Just Cause 3 (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Městská akce, to nemusí být pouze GTA. Jedním z největších konkurentů je i série Just Cause, která dodává celému konceptu značně šílený nádech a představuje hrdinu, který neváhá vystřílet celý ostrov úplně sám. O tom přesně Just Cause je – nadsázka, nevyčerpatelná munice a obrovské pískoviště, na které můžete řádit.

justcause3 Foto:

1. 12. | Rainbow Six Siege (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Herní série Rainbow Six, která vznikla na motivy stejnojmenné knihy spisovatele Toma Clancyho, odstratovala se značně taktickou a propracovanou akcí už před mnoha lety. Další díly vedly spíše přes singleplayer a rozhodně nešlo o nepovedené počiny. Až Rainbow Six Siege ale opět klade důraz na taktiku a týmovou spolupráci, když zcela vypouští příběh a nutí hrát hráče v multipalyeru. Siege zdobí rychlé zápasy, při kterých se střídají policisté s teroristy, čímž se zároveň i stává konkurencí pro oblíbený Counter-Strike.

rainbowsix Foto:

10. 12. | PewDiePie: Legend of the Brofist (PC, Mac)

Nejslavnější YouTuber má svoji hru! Takhle nějak by mohl vypadat titulek o hře s PewDiePiem, která si svůj debut odbyla v září na zařízeních s operačním systémem iOS. Po necelém půlroce se ale tahle 2D scrollovací akce konečně podívá na PC a Mac, abyste mohli spolu se švédským showmanem pátrat po tom, kam se poděli všichni fanoušci, kdo za tím stojí a kde je ukrytá legendární Brofist. Šílená jízda, která je i překvapivě dobrou hrou, vychází takticky před Vánocemi a svoji cenou vás rozhodně nezruinuje.

pewdiepiebrofist Foto:

26. 1. | The Witness (PC, PlayStation 4, iOS)

Vzpomínáte na plošinovku Braid od designéra Jonathana Blowa? Už je to šíleně dlouhých 7 let, kdy jsme si lámali hlavou nad časovými paradoxy a klony hlavního hrdiny. Skromný Blow se ale vrací a začátkem roku vydá svoji další hru The Witness, aby zase nechal hráče namáhat hlavu při řešení prostorových hádanek v líbezném, plně trojrozměrném světě. Také perspektiva bude jiná – z 2D plošinovky se Witness posouvá do prostoru first-person hry, kterou byste neměli minout!

witness Foto:

5. 2 | XCOM 2 (PC, Mac, Linux)

Představovat strategii XCOM je jako nosit dříví do lesa. Všichni, kdo tenhle kult žijí, mají jasno, vy ostatní byste měli vědět, že se tu bavíme o jedné z nejlepších tahových strategií historie. Nekonečný konflikt mezi lidmi a emzáky se rozjede nanovo a po vynikajících XCOM: Enemy Unknown a XCOM: Enemy Within nás čeká další porce urputného boje. Za přítomnosti mnohých vylepšení, skvělé prezentace a atmosféry, která se nedá jen tak napodobit.

xcom2 Foto:

23. 2. | Far Cry Primal (PlayStation 4, Xbox One)

Far Cry z pravěku? Ještě před několika týdny by se to mohlo jevit jako šílený nápad, vývojáři z Ubisoftu ale nemají hranice. Spin-off pojmenovaný Primal vás vezme 10 000 let zpět a nechá vás žít mezi zuřivými bestiemi, ochočovat je, soupeřit s ostatními kmeny, jezdit na mamutovi a – pozor – shazovat ze sovy na nic netušící nebožáky bomby! Tohle si prostě musíte vyzkoušet sami.

farcryprimal Foto:

Na které zimní hry se těšíte nejvíc? Dejte nám vědět do komentářů!

 

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

Rico, Lara a Agent 47 v jednom filmu?!

Producent se zbláznil. Hitman, Lara a drsňák z Just Cause v jednom filmu?!

Felix Kjelberg alias PewDiePie

Nejslavnější youtuber PewDiePie bere útokem televizi. Víme, co se děje!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama