Co přinese nový film ze světa Harryho Pottera?

Harry Potter to v kinech sice už zabalil, jeho fanoušci však chtějí víc. A když něco chtějí, tak to taky dostanou.
Kdo nahradí tuhle partu?
Kdo nahradí tuhle partu?
Warner Bros.

Fantastická zvířata a kde je najít se do kin dostanou příští rok v zimě a těšit se můžete na návrat do světa magie a kouzelníků, ale i na trošku jiné hrdiny a taky dost odlišné dobrodružství.

Známý svět...

Sedm knížek, osm filmů, spousta počítačových her a miliony fanoušků po celém světě. S Harrym Potterem vyrostla celá jedna divácká generace, ale nebylo by fér mluvit o něm jako o dobrodružství pro prcky, líbil se i dospělým. Velkolepé příběhy začínaly jako neškodné napínáky pro nejmenší, ale končily jako regulérní fantasy, kde si po krku šly stovky kouzelníků, pobíhala tu obří monstra a prudil tu i Voldemort, jenž potvrdil, že nejlepší filmoví záporáci jsou ti, co nemají frňák. Svět Harryho Pottera je obrovský, plný napětí, humoru, sympatických hrdinů i strašlivých zloduchů. Takže se do něj rádi vrátíme.

... v nové době

Zapomeňte ovšem na klasické pokračování, knížka Fantastická zvířata a kde je najít se totiž odehrává nějakých sedmdesát let před tím, než Harry Potter poprvé máchl kouzelnou hůlkou. Mlok Scamander, autor téhle bradavické učebnice a odborník na magické potvory všech tvarů, barev a druhů, se tu navíc vydá z kouzelnického světa do New Yorku. I tady se totiž dá najít pár zrůd, které stojí za zdokumentování. A určitě se nebudou moc tvářit na to, že se s nimi chce kamarádit nějaký kouzelník.

Dokonale zamaskovaný Tom Felton

Draco Malfoy napálil kamaráda z Harryho Pottera. Podívejte se!

 

Trošku jiná knížka

Fantastická zvířata a kde je najít není klasický román. Sice se odehrává ve světě Harryho Pottera, spíš než o napínavé čtení jde ale o učebnici biologie. Jen se tu neřeší lodyha a stvol nebo lichokopytníci a sudokopytníci, ale mrchy, na které můžete kousek za bradavickou školou narazit. Zajímá vás, jak vypadá mantichora? Co umí takový bodloš nebo kluběnka? A jestli se s vámi bude pětinoh kamarádit, nebo vám radši utrhne obě ruce a sežere játra? To všechno tady zjistíte. Film samozřejmě půjde trošku jinou cestou, ale další školní rok, v němž se hraje Famfrpál a učí o prokletích, tentokrát v kině nečekejte.

Stará dobrá atmosféra

Za kameru Fantastických zvířat se postavil David Yates a asi byste jen těžko hledali někoho vhodnějšího. Yates totiž dohlížel na poslední čtyři filmy o Harrym Potterovi – začal u Fénixova řadu, pokračoval přes Prince dvojí krve a natočil i oba díly Relikvií smrti. Příběhy z Bradavic má tedy bez problémů zmáknuté a navíc s Potterem a jeho partou pracoval v době, kdy už to nebyla usoplená děcka, ale zatraceně nebezpeční čarodějové a kouzelníci. A ti nás baví podstatně víc.

 

Nové hvězdy

Harry Potter a další hrdinové tentokrát nedorazí. Nejspíš se pár známějších hrdinů objeví, ale jejich oznámení si zatím tvůrci šetří. Každopádně hlavní hvězdou bude Brit Eddie Redmayne, který před pár měsíci vyhrál Oscara za drama Teorie všeho, v němž si střihl roli Stephena Hawkinga. Žádná velká hvězda, ale dobrý herec, a to je možná důležitější. Známější ksicht pak filmu propůjčí Colin Farrell, který dostal roli čaroděje Gravese, jehož Mlok Scamander potká při svém putování v New Yorku.

A co další hrdinové? Katherine Waterston si zahraje mladou čarodějku Tinu, Alison Sudol její sestru Queenie a Dan Fogler ztvární mudlu Jacoba, který zkříží Mlokovi cestu v New Yorku. Důležitou roli pak bude mít i Ezra Miller (budoucí komiksový Flash), jenž mohl být hláškující náhradou za Rona Weasleyho, a zbytek obsazení tvoří Samantha Morton, Jenn Murray a Faith Wood-Blagrove v blíže nespecifikovaných rolích.

Harry Potter a Fénixův řád

WOW! Hvězda z Harryho Pottera se zasnoubila s dědicem pornoprůmyslu!

Fantastická zvířata se právě začala natáčet v britských studiích Leavesden, v kinech je pak uvidíme 17. listopadu 2016. Těšíte se na ně, nebo už vás potterovský svět záhadně omrzel?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama