COOL recenze na sobotní biják 12 opic

Budoucnost. Lidé jsou zavření pod zemí a klepou se strachy před zdivočelými zvířaty a smrtícím virem. Bruce Willis je vytažen z klece a poslán do minulosti, aby zahnání lidí do děr vyšetřil. Dívejte se v sobotu 29. 6. od 22.15 na Prima COOL!
Bruce Willis ve filmu 12 opic
Bruce Willis ve filmu 12 opic

12 opic je jedno z nejlepších sci-fi, co kdy bylo natočeno, možná proto, že to není jen sci-fi, ale také parodie na náš svět, jízlivý úšklebek nad tím, že si lidé za všechno mohou sami a že pokud se ocitneme v daleké budoucnosti anebo současnosti, pořád jsme jen opičky, které se zavírají do klecí, mlátí a zabíjí.

Snímek režíroval Terry Gilliam, známý neortodoxními filmy jako je Strach a hnus v Las Vegas, zabývající se drogami, ale také Imaginárium Dr. Parnasse či Kletba bratří Grimmů. Bruce Willis s ním chtěl tolik točit, že si nejdříve ani neřekl o honorář.

12 opic - upoutávka 30s

Bruce Willis je vyslán do minulosti a má najít organizaci 12 opic, která vypustí smrtící vir. Avšak z vězeňské klece v temném podzemí se dostává do psychiatrické léčebny, bílé, sterilní, s velmi podobnými klecemi. Jeden z chovanců tohoto sympatického ústavu, v němž se nejdříve rozdávají rány a injekce, je i Brad Pitt.

Šilhající pološílený playboy tak na nebohého zdrogovaného Bruce křičí, že jsme konzumenti a kdo ne, je šílený a nepatří do společnosti.

12 opic - upoutávka 15s

Oproti mnohým sci-fi se zde sice můžete vrátit do minulosti, ale nemůžete ji změnit, jen poznat. Bruce Willis tak nakonec zjišťuje, že se vše už jednou stalo, lidé jsou nepoučitelní a on si sice dvě hodiny hrál na hrdinu, ale končí velmi nehrdinským způsobem a ještě k tomu v havajské košili, paruce a knírku, který mu nedrží.

Dívejte se 29. 6. od 22.15 na Prima COOL na 12 opic! Uvidíte zhuleného, slintajícího Bruce Willise, šilhajícího Brada Pitta a náš svět, kde nevědomost, MasterCard a Visa jsou jediné klíče k blaženosti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama