Čtyři armádní výcviky, které jdou až na dřeň

Měli byste na službu ve speciálních armádních jednotkách Spetsnaz nebo Navy SEALs?
Tyhle armádní výcviky opravdu nejsou pro padavky...
Tyhle armádní výcviky opravdu nejsou pro padavky...
4.bp.blogspot.com

Již před dvěma měsíci, na počátku vysílání cyklu Elitní komanda zblízka, který sledujte každou středu od 20.15 na COOLu, jsme si společně zamnuli bradu nad výběrem nejdivnějších speciálních vojáků (a vojand) na zeměkouli.

Ani další elitňáci však nejsou zrovna ořezávátka. Znovu jsme se proto ponořili do jejich hardcore světa a vypíchli čtveřici nejdivnějších výcviků zvláštních sil...

 

4) Dvojí život amerických zvláštních sil

Podobně jako jiné elitní jednotky se i Zelené barety americké armády specializují na operace na území nepřítele. Součástí těch však mnohdy není jenom rychlý výsadek, vyhození cíle do povětří a rychlé odlifrování se domů na večeři, ale naopak je třeba počítat s partyzánskou válkou a dlouhým pobytem v přestrojení.

Proto Zelené barety pořádají měsíc trvající výcvik jménem Robin Sage. Jeho cílem je vojákům zprostředkovat zkušenost z pobytu v cizím, infiltrovaném státě. Nejde však jenom nějaký o měsíční camping, součástí přípravy je totiž i reakce na domorodce. V rámci Robin Sage tak participují i civilisté z 15 okrsků (!) Severní Karolíny. Ti tak žijí dvojím životem – svým normálním a tím, který jim předepisují role. Dokonce nosí i speciální identifikaci svého fiktivního státečku Pineland...

Příprava na infiltraci zlé Republiky Borovice dovedená k dokonalosti. Foto: i.crackedcdn.com

Příprava na infiltraci zlé Republiky Borovice dovedená k dokonalosti. Foto: i.crackedcdn.com

 

3) Přepadení vlastních měst

Nyní sáhneme do historie, konkrétněji do australské speciální jednotky Z. Ta měla v období druhé světové války za cíl likvidaci japonské infrastruktury. Kde však lépe takovou likvidaci natrénovat než na jediné dostupné infrastruktuře regionu – té vlastní!

Rámcově jde o něco podobného jako v případě Zelených baretů, avšak s nečekaným zvratem. Příslušníci Z Special Unit tak v průběhu výcviku prováděli simulované útoky na vlastní osady. Háček byl v tom, že civilisté ani jiné armádní jednotky nebyly o cvičném útoku dopředu informovány.

Nejznámějším cvičením, při kterém rekrutům skutečně hrozila smrt, byl útok tzv. Townsville Raid. Během toho jednotka infiltrovala australský přístav plný vlastních, nic netušících vojáků, a rozmístila zde falešné miny. Operace proběhla úspěšně, poté však místní hlídky miny objevily a propukla panika – nikdo nevěděl, že se jedná o pouhé atrapy. Velitel jednotky byl během následného vyšetřování dokonce zatčen a propuštěn až poté, co z jednotky odešel.

Za výrazy vyděšených lampasáků to jistě stálo… Foto: upload.wikimedia.org

Za výrazy vyděšených lampasáků to jistě stálo…                                   Foto: upload.wikimedia.org

 

2) Ruský bazén z krve a střev

Dostáváme se do sféry o něco konvenčnějšího cvičení, které nesestává z ataků na vlastní stát. Jelikož se však budeme zabývat ruskými drsňáky z jednotky Spetsnaz, ani tentokrát nepůjde o nic normálního.

Součástí výcviku je totiž krom tradičního ovládání zbraní nebo speciálního bojového umění rovněž fáze, která připomíná šikanu dovedenou k dokonalosti. Vojáci se při ní řežou mezi sebou, učí se překonávat bolest... a jako bonus si zaplavou v krvi a střevech. Na tento vrchol dojde poté, co jsou odvedeni uprostřed noci do tmavé místnosti, zde do pasu ponořeni do zvířecí krve a orgánů, z níž musejí sami najít cestu ven. Jako bonus je na ně po úniku vypuštěna i smečka dravých psů. Minimálně na přepadení jatek jsou tak Spetsnaz dokonale připraveni!

Zobrazena je příjemnější stránka celého tréningu. Foto: giotsar.com

Zobrazena je příjemnější stránka celého tréninku.                                                   Foto: giotsar.com

 

1) Týden pekla Navy SEALs

Na prvním místě by se zřejmě měl vyjímat severokorejský výcvik spočívající ve zbití stromu – o tom jsme však psali už minule a nebudeme proto opakovat jeho nezměrnou zábavnost. Tohle je seriózní záležitost a nemá smysl si činit šprým z hrozící invaze Entů do KLDR...

Sáhneme proto raději po neméně hustém "týdnu pekla", kterým musí projít rekruti jednotky Navy SEALs. Nejde jenom o období toho nejnáročnějšího fyzického i psychického tréninku. Celý inkriminovaný týden totiž začíná bez vyhlášení simulací nočního útoku na základnu, což v praxi znamená budíček spočívající ve všudypřítomné střelbě a dělostřeleckých detonacích. Každý rekrut přitom ví, že "týden pekla" může přijít kdykoliv v průběhu výcviku.

Zbytek týdne je plný tahu na branku fyzické zdatnosti (nebo smrti vyčerpáním), zatímco okolím zní akustika jako z mise Call of Duty.

Vše naštěstí vynahrazuje možnost láskyplně obejmout dřevěnou kládu. Foto: kevinjporter.files.wordpress.com

Vše naštěstí vynahrazuje možnost láskyplně obejmout dřevěnou kládu. Foto: kevinjporter.files.wordpress.com

(lol)

Tchajwanské speciální vojenské jednotky

Poznejte pět nejdivnějších elitních komand

Terry Schappert

Elitní komanda jsou zpět! Každou středu večer.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama