Čtyři nejlepší fotbalové filmy

Sobotní podvečer stane se pro mnohé chvílí fotbalových radovánek. Prima COOL totiž do éteru vypustí sportovní opus Mexická vlna 2, také známý jako Góóól! 2!
Mexická vlna
Mexická vlna
archiv Prima COOL

Série těchto filmů je obecně přijímána jako součást toho nejlepšího, co o čutané filmaři kdy vůbec vytvořili. Jak jsou na tom však další snímky?

Vybrali jsme čtveřici těch nej, o další tipy se už v diskuzi případně podělte sami!

4) Prokletý klub

Především milovníci anglického fotbalu si užijí sotva pět let starý Prokletý klub pojednávající s typicky britským suchým humorem o nešťastné vládě trenéra Briana Clougha nad mančaftem Leeds United. Ta trvala jenom 44 dnů a byla pověstná jak Cloughovými schopnostmi, tak i jeho gigantickou arogancí. Kdo by čekal tradiční sportovní film o tom, jak partička nýmandů nečekaně vyhrála pohár, ten bude velmi překvapen!

Prokletý klub trailer

3) Není nad Jimmyho

Angličané však vůbec mají patent na filmy o kopané – už jen z toho důvodu, že americké filmy o fotbalu většinou z nějakého bizarního důvodu obsahují rugby.

Platí to i pro komedii Není nad Jimmyho, která je stejnou měrou o fotbalu jako o dospívání. Titulní Jimmy je totiž hrozný looser (asi jako většina z nás v jeho věku), který sice o samotě platí za nadějného sportovce, před publikem ho však přepadá tréma. Jeho jedinou skutečnou radostí je navíc fandění týmu Manchester City. Žel bohu ke své smůle bydlí ve čtvrti, která fandí Manchester United. Vše se změní jednoho dne, kdy do jinak depresivní story zasáhne magie...

Ti, kteří by se raději dívali na hezké holky v tak trochu podobném mixu fotbalu a mládí, mohou sáhnout po rovněž anglickém Blafuj jako Beckham!

Není nad Jimmiho trailer

2) United

A hurá zase do Anglie... odkud jsme vlastně vůbec neodešli. I tentokrát se ponimráme v klubu Manchester United, tentokrát perspektivou jeho temného období v polovině 50. let. Na jednu stranu úspěšně rostoucí klub, který míří do zápasů Evropského, zde totiž srazí tragédie v podobě letecké nehody, při níž zemře osm jeho hráčů. I přes katastrofu jsou však lídři i hráči rozhodnuti se o postup porvat. Story, která je jak o Manchesteru, tak i o vůli bojovat s nepřízní osudu, může zajímat i nefotbalisty pro výskyt desátého "Doktora" Davida Tennanta.

United trailer

1) Vítězství

To nejlepší jsme si však nechali až na konec. Vítězství pojednává o příběhu, který v různých obměnách zná snad každý, kdo má rád kopanou, ale zároveň taky válečné téma – totiž o "přáteláku" mezi válečnými vězni a jejich vězniteli. Zatímco pro ty druhé je zápas vcelku bezvýznamný zabíjením nudy (pokud jenom nudy…), vězni v něm vidí šanci na protiúder a únik z tábora. O to parádnější je, že ve Vítězství si hlavní roli zahraní hvězdy jako Michael Caine, Sylvester Stallone nebo Max von Sydow.

Vítězství trailer

(lol)

I v šachovém boxu je na co se koukat :)

Šest nejdivnější sportů (které opravdu existují)

Praha ve filmu Blade II

Praha ve filmu. Pět nejlepších rolí matky měst

Muž proti muži

Muž proti muži a ti další: pět nej westernů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama