Čtyři nejsmutnější pokračování akčních hvězd

Každý rub má svůj líc, na každého Predátora přijde jeden Žoldák: Legie zkázy.
Akčňák Poslední hlídka s Dolphem Lundgrenem sledujte ve čtvrtek ve 21:55 na COOLu
Akčňák Poslední hlídka s Dolphem Lundgrenem sledujte ve čtvrtek ve 21:55 na COOLu

Osmdesátá léta byla zlatou érou filmové akce, která nám dala Arnieho, Stalloneho i mnohé další – jako třebas Dolpha Lundgrena, hrdinu naší čtvrteční Poslední hlídky startující ve 21.55. Na COOLu.

Film Poslední hlídka si můžete 10 dní po odvysílání v TV zdarma přehrát na PrimaPLAY.cz

Jenže jak právě Poslední hlídka z roku 2000 připomíná, každá party jednou skončí a následuje neodvratná kocovina. Stejně tak po akční éře 80. let musely přijít nezbytné akčňáky, které byly asi tak zábavné, jak prořezávání osmiček.

Vypíchli jsme čtveřici z těch, které mají na triku někdejší harcovníci 1980s...

Žoldák: Legie zkázy

Kurt Russell má na triku jeden z prvních osmdesátkových akčňáků vůbec – Útěk z New Yorku z roku 1981 (jeho pokračování, Útěk z LA, má mimochodem rámcově dost podobné zasazení jako Poslední hlídka). Jeho snaha o comeback v Žoldákovi však přišla vniveč s razancí tupého přednesu, kterým se snažil oživit zdejší tupou zápletku. Žoldákovi pranic nepomohla ani určitá návaznost na kultovního Blade Runnera – vydávat se totiž za spin-off jednoho z nejlepších filmů všech dob se skutečně nesluší.

Žoldák: Legie zkázy trailer

Protiúder

Píše se rok 2002, svět je stále ochromený z útoků 11. září, které ukázaly, že realita je krapet složitější než zápletky Hollywoodu a postrádá i ty happy endy – a právě tohle citlivé období si Arnold Schwarzenegger rozhodl vybrat pro svůj comeback ve filmu, v němž dá na budku jihoamerickým teroristům!

Poněkud nešťastné načasování ruku v ruce s primitivním dějem ve finále uštědřilo především protiúder Arnieho fanouškům. Ne nadarmo po filmu každý tleskal jeho rozjíždějící se politické kariéře – i kdyby totiž vládl jako jistý jiný neslavný politik z jeho domoviny, byla by to oproti smutnému pohledu na Protiúder stále dobrá zpráva.

Protiúder - trailer

Nakonec Arnieho comeback přišel až díky Postradatelným, ale když už jsme se otřeli o Stalloneho...

Soudce Dredd

Že zfilmovat komiksového poldu, soudce a popravčího v jedné osobě jde, ukazuje božanský film Dredd z roku 2012. Stalloneho dřívější adaptace téže látky však bestiálně nudí a uspává i nebohé náhodné kolemjdoucí. Byť se snímek pyšní solidními kulisami, primitivní příběh, nota bene ve své době navíc připomínající jakéhosi odvtipněného Demolition Mana (1993), a absence cool atmosféry, která zachraňovala většinu osmdesátkových bijáků, vyřkla nad Soudcem Dreddem vskutku nelichotivý ortel.

Soudce Dredd - trailer

Univerzální voják: Zpět v akci

Pro svalouna z Bruselu Jean-Clauda Van Damma byl první Univerzální voják – v dnešní éře létajících vojenských dronů mimochodem zajímavější než v době vydání – jedním z průlomových filmů. Dvakrát však vstoupit do téže řeky se vyplatilo málokomu, zvláště uvážíme-li nešťastné implikace. Takže Univerzální voják byl v prvním filmu vlastně jakási kyberzombie se špetkou původní osobnosti, která se vzbouřila šílenému kolegovi? No tak to z něho musíme v pokračování udělat milujícího otce od rodiny!

Co by byla fajn komedie, však díky absenci byť jen zrnka humoru i napětí nakonec ruku v ruce se zápletkou připomínající Terminátora zůstalo jenom nechutnou skvrnou na Van Dammově trikotu.

Univerzální voják: Zpět v akci - trailer

(lol)

Dolph Lundgren v 80. letech a dnes...

Tehdy a dnes: porovnejte akční hvězdy 80. let

Bruce Lee 960

Připomeňte si akční legendu Dračího života Bruce Lee

JCVD

Poznejte všechny tváře Jean-Claude Van Damma!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama