Den nezávislosti nastane v neděli!

Emzáci zase jednou zaměřili naši modrou hroudu! Přinášíme bezvadnou sci-fi válečnou epiku v neděli v 5. ledna 2014 ve 20.00 na COOLu!
Den nezávislosti - splash oranžový

Masivní mateřská loď trůní nad Zemí a její desetikilákové děti srší zkázu na pozemská města! Zachránit nás může jen sympatický prezident, obrýlený vědátor a černý pilot…

Jinými slovy, povinnost pro každého, kdo má rád sci-fi, vyrůstal v 90. letech nebo chce "jenom" vychutnávat správně namíchaný popcornový koktejl – to je Den nezávislosti!

2. července přiletěli
3. července udeřili
4. července jsme jim to vrátili

Den nezávislosti 2
Den nezávislosti 2

Svištící stíhačky, vybuchující mrakodrapy, srdceryvné dojáky. Existuje-li jediná béčková-ale-přesto-vysokorozpočtová sci-fi bejkárna, kterou by měl vidět úplně každý na světě, je jí právě Den nezávislosti. Tenhle film prostě nejde nemilovat!

Ať už fandíte Světové invazi nebo Transformerům, Emerichovi mimozemšťani ze Dne nezávislosti zanechali stopu doslova dodnes. A to dokonce i ve skutečném Bílém domě – dobový americký taťka šmoula Bill Clinton si totiž nechal udělat soukromou projekci s producenty a některými herci přímo u sebe "doma"!

Několikrát se už dokonce objevily drby o pokračování, stále však zůstaly nenaplněné. Ještě že jiní režiséři se jali snahy o "duchovní sequely"!

Zkrátka všechno na Dni nezávislosti řve "sympatický trhák". Můžete desetkrát štkát nad přemírou klišé a plápolavých proslovů... Jenže ono se na to tak dobře kouká!

Nakoukejte si to s námi už po zilionté, od 20.00 na COOLu!

Den nezávislosti 3
Den nezávislosti 3

Chcete vědět víc?

  • závěrečná prezidentská (k)řeč byla schválně natočena před stejným hangárem, v němž padesát let před tím parkoval hirošimský bombardér Enola Gay
  • interiéry Bílého domu se objevily i ve fimu "Mars útočí"
  • snímek je velmi volně inspirován klasickým románem Válka světů H.G. Wellse, zrovna tak jako stejnojmenným filmem z roku 1953
  • paralelně s filmem se odehrává i oficiální rozhlasová hra Independence Day UK o situaci v Anglii
  • i přes neskonalý tah na cool elementy jedna věc filmařům unikla: jakékoliv letadlo, v němž letí americký prezident, má volací znak "Air Force One". Ještě někoho udivuje, že to režisér nepoužil během finální bitvy?

Zajímá vás, kde se příběh odehráva? Více se dozvíte ZDE

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama