Dexter a Teorie velkého třesku získaly cenu za dabing

V letošním jubilejním 20. ročníku Cen Františka Filipovského v Přelouči se FTV Prima podařilo proměnit dvě ze sedmi nominací. Nejvyšší ocenění získala Prima za překlad a úpravu seriálu Teorie velkého třesku VI a cenu diváků za výkon Saši Rašilova v seriálu Dexter.
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
buzzfed.com

V letošním ročníku se Primě podařilo získat nejvíce nominací v historii, a to celkem sedm – nejlepší ženský herecký výkon – Eliška Balzerová v seriálu American Horror Story; za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla – seriál Teorie velkého třesku; za nejlepší překlad – seriál Doteky osudu I a seriál Teorie velkého třesku VI; za nejlepší zvuk – seriál American Horror Story I a film Kurz sebeovládání; za mimořádný dětský herecký výkon – Jindřich Žampa za film Kouzelný strom.

Ze sedmi nominací nakonec FTV Prima získala ocenění dvě – odborná porota nejlépe ohodnotila překlad seriálu Teorie velkého třesku VI (překlad Petr Finkous, úprava Michal Michálek), který tak získal Cenu Jednoty tlumočníků a překladatelů za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného audiovizuálního díla.

Druhé ocenění, Cenu diváků za nejlepší výkon nebo dílo v dabingu, si odnesl Saša Rašilov za roli Dextera Morgana v kultovním seriálu Dexter.

Premiérovou osmou řadu Dextera budeme na Prima COOL vysílat od 12. října každou neděli ve 22.00, seriál Teorie velkého třesku sledujte pondělí do čtvrtka ve 21.20.

Je větší podívín Dexter nebo jeho dabér Saša Rašilov? Podívejte se na reportáž z VIP zpráv:

VIP - Saša Rašilov cena za dabing

Podívejte se na rozhovor s dabéry Teorie velkého třesku Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem o nové řadě: 

Dabing Teorie velkého třesku VII - Rozhovor s Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem

FTV Prima získala řadu nominací na Cenách Františka Filipovského i v loňském roce, jasným vítězem v kategorii animované tvorby se stali legendární Simpsonovi v režii Zdeňka Štěpána.

Podívejte se na reportáž s režisérem dabingu Simpsonů Zdeňkem Štěpánem:

Zdeněk Štěpán - režisér českého dabingu

Teorie velkého třesku - partička sleduje v TV Howarda letícího do vesmíru

Znáte dabéry Teorie velkého třesku? Přesvědčte se!

Simpsonovi jako kosmonauti

Simpsonovi získali cenu za dabing

Barney vs. David Novotný

Dabing Barneyho je nejlepší

Hlavní hrdinové Teorie velkého třesku

Už dnes! Nová řada Teorie velkého třesku

Doteky osudu

Doteky osudu: novinka od autora Hrdinů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama