Do světa skřetů vás zavede sobotní Lovec trolů

Představujete si trolla jako roztomilého rozcuchaného skřítka, nebo spíš obřího tupého zeleného obra s nudlí u nosu? Jak to mají s trolly v Norsku, se dozvíte ve filmu Lovec trollů v sobotu ve 22.25 na Prima COOL.
Lovec trolů
Lovec trolů
dougflinders

V Norsku všichni znají trolly už od mala z různých pohádek a příběhů. Jsou totiž součástí jejich folkloru a mají vlastní mytologii.

Ale jak říkají naše babičky, na každém šprochu pravdy trochu. Co když jsou trollové skuteční a norská vláda se jejich existenci snaží utajit?

Skupina studentů se vydává na průzkum po stopách ilegálního zabíjení medvědů do rozlehlých lesů. Po cestě narazí na podivného chlápka, který o sobě tvrdí, že je lovec trollů. Muž dovolí studentům, aby ho na cestě doprovázeli a my se tak dovídáme nejenom více o trollech, ale také o tom, jaký je v dnešní době život bojovníka s bájnými příšerami.

Příznivci rozklepané ruční kamery a úzkostné atmosféry ve stylu Záhady Blair Witch si v tomhle mystifikačním pseudodokumentu rozhodně přijdou na své. A vy, kteří jste jen zvědaví, jak se umí s trolly vypořádat v Norsku, si snímek Lovec trollů v sobotu ve 22.25 na Prima COOL rozhodně nenechte ujít.

A nebojte se, jak se dozvíte v závěrečných titulcích: „No trolls were harmed during the making of this movie."

Trollové podle severské mytologie žijí v horách. Často se skrývají podél cest nebo pod mosty. Existují různé druhy trollů – malí, velcí, chytří, hloupí. Někteří lidem rádi škodí, jiní jim zase chtějí pomáhat. Mírnější druhy trollů v Norsku podle místních pověstí mají dokonce přinášet lásku na zem. Všichni ovládají nejrůznější kouzla. Živí se lesními plody, zvířaty a občas si pochutnají i na nějakém turistovi. Říká se také, že když trollové vyjdou přes den z jeskyně, tak zkamení. To je možná jeden z důvodů, proč je venku jen tak nepotkáte.

Klára Růžičková

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama