DOOM 4 bude nejlepší střílečka příštího roku! Tady je pět důvodů, proč...

Zapomeňte na Call of Duty nebo Battlefield, král je jen jeden!
DOOM 4
DOOM 4

Pokud jste si letos zahráli jakoukoliv střílečku, pak vás možná překvapí, že běžela na principech, které už v roce 1993 stanovili vývojáři z idSoftware se svojí hrou DOOM. Podobně jako třeba slavná Dune stála za ukotvením žánru strategií, je to právě DOOM, který je obecně považován jako za jednu nejvlivnějších her na poli first-person stříleček. A DOOM se v příštím roce vrátí!

Vedle Fallout 4 totiž další tým ve studiu Bethesda pracuje na čtvrtém dílu legendární akce a my vám přinášíme pět věšteckých důvodů, díky kterým jsme přesvědčeni o tom, že DOOM bude nejlepší akcí roku. Silné tvrzení, ale náležitě silné argumenty!

1) AUDIOVIZUÁLNÍ ZPRACOVÁNÍ

Ano, ano, hry nejsou o grafice, rozhoduje hratelnost a tak dále. Víme o tom, ale přesto - není skvělé sledovat pokrok i na tomhle poli? V případě DOOM dojde poprvé k aktivaci idTech 6 enginu ve vysokorozpočtovém titulu a podle dosavadních obrázků a videí to vypadá, že se budou muset všichni ostatní (snad až na EA a jejich Frostbite) začít opravdu pořádně otáčet.

2) MONSTRA

Jakákoliv střílečka je vždycky jen tak dobrá, jak dobří jsou vaši nepřátelé a právě DOOM by měl být v tomto ohledu daleko před koknurencí. Vývojářům se totiž daří skloubit nejen perfektní design monster, ale také jejich dlouhověkost, která hned v zápětí brnká na strunu nostalgie. Cacodemon, impové, zombie... to všechno v DOOM 4 bude a ještě ohavnější, zákeřnější a... nádhernější!

3) ZBRANĚ

A když už mluvíme o nepřátelích, musíme mluvit také o zbraních. V tomto případě je všechno vlastně naprosto shodné - vývojáři se zavázli k tomu, vrátit do hry všechny ikonické kousky, které jsme si napříč předchozími díly zamilovali a svět si už bez nich nedokážeme představit. Se slzou v oku - díky!

4) RETRO MULTIPLAYER

Battlefront - 40 hráčů, BlackOps - 60 hráčů, Generická Střílečka 17 - 680 hráčů. Trend je jasný: vývojáři ve svých hrách sází v poslední době na kvantitu, ale co si takhle vzpomenout na dobu dávno minulou, kdy se po aréně prohánělo deset, dvanáct hráčů? Právě na to vsází i multiplayer v DOOM a vzhledem k tomu, kolik bude dostupných módů, to vypadá na hodně osvěžující retro záležitost. Přesně takovou, jakou starší hráči milují a mladší milovat začnou.

E3 trailer z DOOM 4

5) BEZPRECEDENTNÍ NÁSILÍ

Ano, my víme - v televizních novinách se zase bude mít o čem mluvit, až někomu přeskočí v hlavě a lid si to spojí s počítačovými hrami, ale násilí k FPS hrám jednoduše patří. Alespoň v Americe - soudě dle reakcí publika během E3 - se motorovka líbila natolik, že diváci vstávali, skákali, dupali a možná i trochu slintali. Jinými slovy, DOOM bude brutální a musíte být připraveni.

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

DOOM

VIDEO: Legendární DOOM se blíží. Střílečkám nakope zadek!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama