Fantasy pecka Zaklínač míří do kin! Kdo bude hrát Geralta?

Takže spekulace nakonec byly pravdivé?!
Filmový Zaklínač míří do kin!
Filmový Zaklínač míří do kin!

Zaklínač spisovatele Andrzeje Sapkowského se i díky skvělé herní sérii od vývojářů z CD Projekt RED těší obrovské popularitě. A proto není žádným překvapením, že se masivní úspěch stal zárodkem myšlenky na filmovou adaptaci, která byla před několika hodinami oficiálně potvrzena. Pokud se vám příliš nelíbil polský seriál, resp. jeho zkondenzovaná filmová verze, pak se můžete těšit na rok 2017, kdy by měl filmový Zaklínač zamířit do kin.

Film bude mít na starost společnost The Sean Daniel Company, která stoji například za třetí Mumií. Slovanský ráz a dodržení těžko napodobitelného nádechu Sapkowského díla pak zaručí polští Platige Films, autoři úchvatných trailerů ke třetímu hernímu Zaklínači nebo aktuálnímu Halo 5: Guardians.

Co se režisérského obsazení týče, vybrali prucenti Tomasze Baginského, který už má na kontě nominaci na Oscara za svůj animovaný film Katedrála a rozhodně není žádným nováčkem. To samé pak platí o Thanii St. John, scenáristce seriálů Grimm nebo Buffy, přemožitelka úpírů, která bude mít na starost příběh. Podle dosavadních informací nebudou filmaři kopírovat děj žádné knihy ani hry, ale vypůjčí si prvky z povídek Zaklínač, Menší zlo a Poslední přání, které přetvoří ve vlastní filmový příběh.

Ptáte-li se na herecké obsazení, zatím nemůžeme sloužit, několik kandidátů na roli zaklínače Geralta (Mads Mikkelsen), Triss (Francesca Eastwood), Yennefer (Katie McGrath), Marigolda (Vincent Kartheiser) nebo Zoltána (Peter Dinklage) bychom ale rozhodně měli. Jaký by byl váš výběr?

Zdeněk Princ - facebooková stránka autora

V roli Geralta si fanoušci nejvíce přáli Madse Mikkelsena

VIDEO: Unikla ukázka ze seriálu Zaklínač od tvůrců Hry o trůny. Podívejte se!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama