Filmové Elysium jako scífko tohoto léta?

Srpnový trhák vystrkuje první růžky a je na co se těšit!
Elysium
Elysium


Letošní filmové léto bude skutečně nabité sci-fi velkofilmy! Od nového Star Treku po Iron Mana 3 se svého dočkají jak milovníci vědecké fikce, tak i masivních detonací...

V celém tom filmovém výběru se však vyjímá snímek s prapodivným názvem Elysium. Na rozdíl od všemožných pokračování, adaptací a dalších děl vycházejících z jiných děl je totiž Elysium originální látkou!

Jejím režisérem je navíc Jihoafričan Neill Blomkamp, tedy člověk, jenž měl režírovat filmovou adaptaci hry Halo a následně nás počastoval bombastickou sci-fi temnotou v Distriktu 9.

Vybrali jsme pro vás tři skvělé aspekty na Elysiu dle toho, co vše je o filmu známo z prvního traileru:

1) Megalitická vize budoucnosti

Elysium se odehrává v roce 2159 (skoro stejný rok jako Star Trek: Enterprise!), přičemž název filmu je i jménem pro ústřední vesmírnou stanici obíhající Zemi (pro vědátory: jedná se o Stanford torus, rotující prstenec s umělou gravitací). Ta je domovem hrstky superboháčů, kteří zde žijí v ultimativním luxusu, zatímco Země pod nimi se proměnila na jeden velký slum...

Na své si tak přijdou milovníci her jako Mass Effect a Halo – pro ně jsou tu megalomanské kosmické stanice a futuristické stavby na povrchu Elysia. Ale zároveň má film co nabídnout i jedincům ujíždějícím na filmech jako je Šílený Max.

2) Hustokrutý hlavní hrdina

Tenhle svět budeme sledovat perspektivou podvodníka Maxe Da Costy hraného Mattem Damonem. Max se shodou osudu dostane do situace, kdy se životně potřebuje dostat na Elysium – snad kvůli tamnímu dokonalému lékařství – což by odpovídalo motivacím hlavního hrdiny podobným Distriktu 9.

Nejen že je Max navíc drsným leč sympatickým bojovníkem, ale navíc používá několik fenomenálních udělátek! Je to tak, Jason Bourne bude nakopávat zadky i za další století!

3) Technické kraviny do každé rodiny

Kromě vesmírných přibližovadel stojí Elysium i na parádních zbraních a brněních. Max bude mít k dispozici exoskelet posilující ve stylu Iron Mana jeho svaly a zvyšující jeho výdrž – na něčem takovém už pracuje americká armáda. Díky tomu nebude pro Maxe problém třebas urvat hlavu jednomu z bezpečnostních robotů...

K tomu bude mít Max také masivní pušku, snad railgun či coilgun – jinými slovy dělo urychlující projektily pomocí elektromagnetu. Jak ukazuje trailer, někteří z bojovníků se také pochlubí manipulováním předměty na způsob Gravity Gunu z Half-Life 2!

Elysium vypadá k světu – po Distriktu 9 však na Blomkampovi leží i značná očekávání. Zda-li jim dostojí, zjistíme na konci léta. Elysium má premiéru 29. srpna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama