Filmy stranou. Jaký bude konec světa podle Bible?

V souvislosti se sobotním mysteriózním katastrofákem Starověká šifra zkázy si pojďme říct, co nás vlastně na konci světa čeká – alespoň dle Knihy knih.
Help me, Jezus!
Help me, Jezus!
g.cz

Zkáza světa je téma, které všichni potají zbožňujeme.

Nejinak je tomu i v případě filmařů, kteří vám v sobotu večer na Prima COOL naservírují katastrofický snímek Starověká šifra zkázy.Oba díly filmu Starověká šifra zkázy si můžete až do 5.8. zdarma a legálně přehrát na PrimaPLAY.cz

Ten se právě ponimrá v lidmi vyvolané snaze napsat za historií lidstva definitivní krvavou tečku – a hlavní hrdinové se tomu samozřejmě budou snažit zabránit…

Jak by však ve filmech měl vypadat akurátní finiš lidské rasy dle Písma svatého? Mrkni jsme se, co o tom vlastně v Bibli stojí…

Starověká šifra zkázy - upoutávka 30s

Lepší než od Emmericha

Ohledně konce světa se základní text křesťanství rozhodně nekrotí. Nejprve slibuje, že za velkého kraválu zmizí nebe. To neobsahuje jenom na naši atmosféru, ale nemlich celou nebeskou klenbu i s hvězdami, planetami (a galaxiemi) a celou parádou. V obrovském horku dojde i na rozložení všech elementů hmoty.

Poté spálí plamen i samotný povrch. To celé jakožto kulminace návratu Boha, který se rozhodne, že skoncuje s tím, co předtím vytvořil.

Vcelku generický religiózní konec světa máme (oproti například pádu asteroidu nebo exploze supernovy) poznat z toho, že k němu dojde na konci Ježíšovi vlády v Jeruzalémě a po vzestupu i pádu Satana.

Starověká šifra zkázy - upoutávka 15s

Jsme jenom betaverze

I bez utahování si z věrouky je nutno vyjádřit politování, že podobné scény konce reality nevyužívají filmaři častěji. I při depresivním vylíčení hořícího nebe však nutno dodat, že ani Bible se nevyhýbá happy endu.

Konec dobrý, všechno dobré, ukáže se po celé parádě. Bůh totiž následně vytvoří nové nebe a novou Zemi, ausgerecht i s Novým Jeruzalémem. Až v této restartované, druhé a lepší verzi světa mají svatí z přítomnosti i minulosti, stejně jako všichni ti, kteří vedli ten správný život, žít na věky v míru a pokoji.

Kdo z obyvatel předešlého, mnohem škaredějšího a celkově nepodařenějšího světa mezi ně nepatří, ten si vylosoval smolíčka. Těžko se však na Boha zlobit, jak se ostatně říká, napoprvé je to vždycky nejhorší.

(lol)

Konec Los Angeles ve filmu "2012"

Čtyři katastrofy, jimiž lehlo popelem Los Angeles

Tommy Lee Jones ve filmu Sopka

Pět nejlepších (malých) katastrofických filmů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama