Globální zemětřesení i Alexandr Veliký v sobotu na COOLu

Poznejte antického reka i WTF stránky americké kinematografie – v sobotu večer s Primou COOL!
Alexandr Veliký
Alexandr Veliký
wallpaperscraft.com

COOL vám v sobotu večer nabídne dvojici diametrálně odlišných pochutin tak, aby si něco mohl vybrat každý.

Ve 20.00 nejprve přivítáme katastrofu globálního ražení – snímek Děsivá předpověď o hrozícím megazemětřasu z produkce kanálu Asylum!

Ve filmu se vám představí Brittany Murphy (8 Mile, Sin City) jako seismoložka, která se snaží zastavit šíření pukliny, která hrozí probudit zlom San Andreas. Jeho aktivování by do moře spláchlo jak celebritky z Los Angeles, tak intouše ze San Francisca – a to nelze dopustit!

Film, který dále ukáže i wrestlera Paula Hogana nebo Eriqa La Salle (Pohotovost), však především vytvořilo studio Asylum, specializující se na záměrně béčkové až céčkové snímky. Fanoušci vypečených triků, zvratů a všeobecně WTF momentů a la Plán 9 by proto měli zbystřit oči, uši i všechny další smysly.

Děsivá předpověď - upoutávka 30s

Po zkoušce béčkovým ohněm otočíme o 180° do sfér historického dramatu s artovými prvky. Více než tříhodinové drama Alexandr Veliký popisuje vzestup a pád antického vojevůdce, který se jal mečem i politikou (ale spíše tím mečem) sjednocovat celý tehdejší svět pod jedinou vládu. Ztvární ho zde irský bouřlivák Colin Farrell, jeho matku pak Angelina Jolie.

Aby to zvládl, musel Alexandr překonat řadu problémů i trable na domácí frontě. Především však musel překonat sám sebe. Tohle zkrátka není tradiční hollywoodský epos po vzoru Tróje – tohle je analýza mysli titána, proložená parádními ukázkami starověkého světa a jenom občas výcucem z nějaké bitvičky.

Cesta do hlubin Alexandrovy duše začíná v sobotu ve 22.05.

Alexandr Veliký (2004) trailer
Colin Farrell ve filmu Alexandr Veliký (2004)

Dobuďte svět po boku Alexandra Velikého!

 

(lol)

Alexandr Veliký s partnery

Sexuální život Alexandra Makedonského: muži, ženy i jeden eunuch

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama