Herní Oscaři předáni! Vyhrál Zaklínač? A kdo může za trapas večera?

A máme to za sebou
The Game Awards
The Game Awards

Noční udílení cen pro nejlepší hry roku bylo nejvydařenějším za poslední tři roky. Ne snad proto, že by byl letošní rok bůhvíjak bohatý a převratný na samotné hry, jen moderátor Geoff Keighley konečně pochopil, že ubít diváky tříhodinovou nudou není to pravé. V porovnání s předchozími roky vše pěkně odsýpalo a za dvě hodiny už výherci jednotlivých anket odcházeli s krásnými andělskými soškami domů.

Největší rozruch byl samozřejmě kolem hlavní ankety - Hra roku 2015 - ve které zaslouženě dominoval favorizovaný Zaklínač 3. Šéf vývojářů z CD Projekt RED Marcin Iwinski během přebírání ceny poděkoval svému týmu a naznačil, že vítězství v anketě vnímá jako uznání za celou třídílnou ságu. Jako pomrknutí na fanoušky pak neopomněl dodat, že cena putuje do země, kde lidé mají obvykle sex na hřbetu jednorožce...

The Game Awards 2015

Během večera ale došlo i na trapasy, když zakladatelka studia EA Motive a tvůrkyně série Assassin's Creed Jade Raymondová nejdříve zavtipkovala na téma, že si asi nikdo nedokáže představit jiného dabéra pro hlavního hrdinu Metal Gear Solid, než je David Hater, přičemž v sále seděl Kiefer Sutherland, coby nový dabér pro Big Bosse v MGSV. A Raymondová "bodovala" i v zápětí, když cenu za nejlepší příběh předala do rukou Vivě Seifertové, kterou titulovala protagonistkou třetího Zaklínače i přesto, že je Seifertová hlavní hrdinkou nezávislé hry Her Story.

Nad rámec dvou hudebních vystoupení od The Churches a Deadmau5e, se pak vzpomínalo na zesnulého prezidenta Nintenda Satora Iwatu, jehož směrem mířilo velmi lidské rozloučení z úst prezidenta amerického Nintenda Reggieho Fils-Aime.

A pokud se ptáte na slavného basketbalistu Shaqa O'Neala, udělal si menší promo na pokračování své legendární brawlerovky ShaqFu a vůbec, ale vůbec nevypadal v obleku jako v krabici od hodně velkých bot.

 

VÝSLEDKY ANKETY THE GAME AWARDS

 

Hra roku: Zaklínač 3: Divoký Hon

Vývojář roku: CD Projekt RED

Nejlepší nezávislá hra: Rocket League

Nejlepší příběh: Her Story

Nejelpší umělecké zpracování: Ori and the Blind Forest

Nejlepší soundtrack: Metal Gear Solid V

Nejlepší střílečka: Splatoon

Nejlepší akční adventura: Metal Gear Solid V

Nejlepší RPG: Zaklínač 3

Nejlepší bojovka: Mortal Kombat X

Nejlepší rodinna hra: Super Mario Maker

Nejlepší sportovní hra: Rocket League

Nejlepší multiplayer: Splatoon

Zdeněk Princ - facebooková stránka autora

Zaklínač 3: Divoký hon

Nad tvůrci Zaklínače krouží korporace. Zničí geniální vývojáře?

V EA začínají pracovat na vlastní Assassin's Creed

Electronic Arts chce svůj vlastní Assassin’s Creed. Pomůže jim k tomu krásná designérka?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama