Herní série Call of Duty míří do kin. Kdy uvidíme první film?

Další studio rozjíždí velký filmový byznys.
Bude filmové Call of Duty vypadat takhle?
Bude filmové Call of Duty vypadat takhle?
Activision

Herní gigant Activision Blizzard momentálně maká na filmovém Warcraftu, který uvidíme v kinech 9. června 2016. V převodu herních značek na velké plátno je velká budoucnost, doteď se ale nikomu nepovedlo natočit moc dobrý film. Zlomí tuhle kletbu Warcraft? Ať už se mu to povede nebo ne, zkoušet se to bude dál.

V prosinci 2016 k nám dorazí celovečerní Assassin’s Creed, za kterým stojí Ubisoft Motion Pictures, nová filmová pobočka blizzardí konkurence. A protože se tohle kráčení ve šlépějích Marvelu (aka „místo prodeje licence si na film dohlédneme z baráku“) docela chytá, půjde do něčeho podobného i domov Warcraftu, Call of Duty a dalších herních klasik.

Call of Duty: Black Ops III

Nečekaná změna směru! Nové Call of Duty se najednou líbí všem

Populární značky se tak budou posílat do kina za dohledu nově zřízené pobočky Activision Blizzard Studios. A jako první přijde na řadu Call of Duty, přičemž nemá jít o jeden film nebo ucelenou sérii, nýbrž o rozvětvený filmový vesmír, ve kterém se bude přebíhat mezi druhou světovou válkou a futuristickou budoucností.

Co dostaneme jako první? To se zatím neví. Rozjezd ale máme čekat v roce 2018 nebo 2019 a odtamtud se Call of Duty odpíchne k mnoha dalším filmovým dobrodružstvím. Snad nebudou jen slepě kopírovat hry. Jak nás totiž naučila nejen poslední dekáda, videohra a film jsou dvě zatraceně odlišné věci!

Karel Ryška

---

Hlavně to chce pořádného protagonistu. Pokud nepůjde přímo o postavu z her, tady máte pár drsňáků, jimiž se tvůrci mohou lehce inspirovat.

Warcraft (2016)

VIDEO: Kam se hrabe Pán prstenů, WARCRAFT je tu s prvním trailerem!

Filmový Zaklínač míří do kin!

Fantasy pecka Zaklínač míří do kin! Kdo bude hrát Geralta?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama