Hulk vs. Rocky: 5 nejdrsnějších filmových rváčů

Není nad pořádnou filmovou bitku. Takovou tu pravou, krvavou, fyzickou a vlastně i dost ošklivou. K pořádně bitce jsou ale potřeba i pořádní rváči. A tihle jsou podle nás nejlepší.
Kdo nejlíp rozdává i přijímá rány?
Kdo nejlíp rozdává i přijímá rány?
Marvel Studios/MGM/Lionsgate

Máte pocit, že filmové akční scény připomínají spíš vymazlený tanec, kde se musí hlavně dávat pozor, aby si hvězdy neublížily? Myslíte si, že jsou pryč časy klasických drsňáků, co byli ochotni vypustit v ringu duši a když se naštvali, šel jim z cesty pryč každý, komu záleželo na vlastní zdraví? Nemusíte se bát. Poctivých mlátiček je na filmovém plátně pořád ještě dost.

Rocky Balboa
Nejslavnější filmový boxer všech dob se objevil v šesti filmech a ještě letos ho uvidíme v novince Creed, kde bude trénovat syna svého bývalého protivníka a pozdějšího kámoše Apolla Creeda. I v důchodu dovedl Rocky rozdávat solidně rány a i když se s ním život ani další boxeři přímo v ringu nikdy moc nemazlili, Rocky se vždycky dokázal oklepat a zase vyškrábat zpátky nahoru. A v tom byla jeho síla. Můžete být silnější, rychlejší, mladší i zkušenější. Můžete do něj mlátit, jak chcete, on to vydrží. A nakonec vás utahá a pak vám rozmlátí držku. Rocky je prostě vždycky připravený pokračovat. Ne nadarmo se říká, že polovina vítězství je v hlavě.

rocky balboa Foto:

Uri Boyka
Dokonale komplexní bojovník. Dokonalý rváč. Uri Boyka se poprvé objevil jako záporák v druhém díle série Neporazitelný a tady ukázal, že když ho na někoho pustíte do ringu, je lepší připravit si hadr na utírání krve ze země a poodstoupit pár metrů dál. Tohle je totiž mašina. Nakonec samozřejmě, jako každý správný padouch, prohrál, ale polepšil se, a tak mohl ve třetím filmu kopat za tu správnou stranu. A slovo kopat k němu sedí. Boyka sice nemá žádné medaile ani miliony, protože se rve v ringu ve vězení, ale on i všichni, kdo ho kdy viděli, moc dobře vědí, že v souboji jeden na jednoho by nejspíš vyhrál, ať už by proti němu stál kdokoliv.

Yuri Boyka Foto:

Rama
Extrémní situace si žádají extrémní řešení. Rama, hrdina indonéské akční série Zátah, o tom ví svoje. V prvním filmu zjistil, že se octl sám uprostřed několikapatrové budovy, jejíž obyvatelé ho chtějí zabít. Všichni. Pomoc nedorazí, nepřátel jsou stovky a na zajatce se nehraje. Takže co? Takže bude bitka. A taková, kde se s pravidly nikdo moc nemazlí. Vyhraje ten drsnější, krutější a ten, kdo umí člověka podřezat žárovkou nebo vykuchat rychleji mačetou. A jak se ukáže, Rama je v tomhle oboru absolutní špička a v pohodě by se mohl živit jako řezník. Ve dvojce se mu postaví hned několik gangů a šílených zabijáků, včetně sympatické dámy, co se umí ohánět dvěma kladivy, ale ani tady na něj nikdo nemá a ukáže vám, že lidské tělo se dá zlikvidovat více způsoby, než jste si kdy vůbec dovedli představit.

rama Foto:

Tommy Conlon
Tom Hardy si zahrál hned několik drsňáků, ale i Šílený Max nebo Bane, který zlomil páteř Batmanovi, by se nejspíš klidili z cesty Tommymu Conlonovi z Warriora. Bývalý voják se rozhodl zúčastnit se nejprestižnějšího turnaje bojových umění. Nikdo ho nezná, ale až to skončí, budou jeho jméno skandovat fanoušci z celého světa. Většina protivníků proti němu neustojí ani jedno kolo. Kašle na nějaké exhibování a blbnutí pro diváky. Prostě přijde, vymlátí ze svého soupeře duši, a odejde pryč. A když zjistí, že se proti němu ve finále postaví vlastní brácha? Ani to s ním nehne. Když je potřeba, udělá mrzáka klidně i z bráchy.

tommy conlon Foto:

Hulk
Na tohohle zeleného cholerika nemá asi nikdo. Nebo si myslíte, že někdo jiný by dokázal během pádu shodit mrakodrap a pak ještě seřezat Iron Mana? Jasně, Hulk má výhodu v tom, že je to superhrdina. Jako člověk jménem Bruce Banner má ale blíž ke geekovi z laboratoře než k někomu, kdo vypadá jako hora svalů, co by si co do velikosti mohla tykat i s Obelixem. Potíž je v tom, že Banner se na Hulka mění v okamžiku, kdy se rozčílí a když se změní v zeleného bouchače, neovládá se. A pak je lepší mu jít z cesty, protože člověk nikdy neví, co udělá. Ideální je nasměrovat ho přímo k nepřátelům a pak jen posbírat zbytky.

hulk Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama