Idiocie vrací úder: Fanoušci bojkotují Star Wars z dost absurdního důvodu

Někdo se nám ještě neprobudil do 21. století…
Finn a Rey, hlavní hrdinové Star Wars: Síla se probouzí
Finn a Rey, hlavní hrdinové Star Wars: Síla se probouzí
Lucasfilm

Asi se shodneme na tom, že se většina fanoušků Star Wars na Epizodu VII těší. J. J. Abrams zatím odvedl parádní práci a nejnovější trailer nemá chybu, zároveň ale probudil i vlnu nevole. Z hlubin internetu se totiž vynořilo jakési „hnutí“, které všechny nabádá k tomu, aby nové Star Wars bojkotovali.

O co přesně autorům hashtagu #BoycottStarWarsVII jde? Epizoda VII podle nich propaguje „bílou genocidu“ a tlačí nám „nebezpečnou multikulturní agendu“. V překladu to znamená, že je zločinem výběr hlavních hrdinů filmu, jelikož se nejedná o dva bílé mladíky, nýbrž o ženu a černocha. A něco takového přece není možné!

Že byla v původních Star Wars princezna Leia a George Lucas nám představil také Landa Calrissiana nebo Mace Windu? To autoři hashtagu asi ještě překousli, Rey a Finn v podání Daisy Ridley a Johna Boyegy už jsou na ně ale moc. A tak se nekompromisně vyrazilo do boje.

Postava Lupity Nyong'o sice bude zcela digitální, ale znáte to... někdo by ji mohl poznat v titulcích!
Postava Lupity Nyong'o sice bude zcela digitální, ale znáte to... někdo by ji mohl poznat v titulcích!
Lucasfilm

#BoycottStarWarsVII už pomalu nabírá příznivce, asi vás ale nepřekvapí, že se lidé stavějí spíš na stranu filmu. Zřejmě z toho důvodu, že na rozdíl od bojkotérů použili mozek. Neutíkejme ale k předčasným závěrům. Třeba někdo z nenávistného tábora ještě nedospěl k úplnému konci problému – tzn. nedošlo mu, že na barvě pleti a pohlaví vážně nezáleží a měl by řešit spíš to, jestli budou nové Star Wars super, nebo ne.

Fanouškům, kteří film budou z tohoto důvodu bojkotovat, každopádně přejeme šťastný, předsudky lemovaný život. Vlastně dělají dobře, že do kina nedorazí. Takhle totiž nikdy nezjistí, že ve filmu hraje i čerstvá držitelka Oscara Lupita Nyong'o. Ta v Epizodě VII ztvárnila mimozemskou pirátku Maz Kanatu. A jelikož je Lupita žena tmavé pleti, která navíc pochází z Mexika, mohla by pár starwarsáckým rasistům v kině rupnout cévka.

Čímž by samozřejmě narušili představení… a ještě by je nějaký chudák musel uklízet!

Zbrusu nový trailer Star Wars: Síla se probouzí. Premiéra proběhne 17. prosince 2015.

Sci-fi pecka dekády je tu: Podívejte se na bombastický nový trailer Star Wars!

Karel Ryška

---

Kylo Ren, záporák ze sedmých Star Wars

Čeká nás 5 Star Wars filmů během příštích 5 let. Víme, o čem budou a kdo je natočí!

Čeká nás jedna sci-fi nádhera vedle druhý!

Vetřelec 5 vs. Star Wars: 10 nejočekávanějších sci-fi filmů

Žvejk v maskérně podváděl. Ani jedna vráska!

5 důvodů, proč se těšit na nové Star Wars

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama