IEM Katowice: Letošní masakr o 15 mega je u konce!

Větší a narvanější. To bylo letošní IEM v Katowicích.
IEM Katowice 2015 - Obrázek 7

Devátá sezona Intel Extreme Masters v polských Katowicích je definitivně minulostí. Letošní ročník bezpečně překonal všechny předchozí a pro rok 2015 se jednoznačně zařadil na první místo coby nejpovedenější progamingový event na světě.

Na tomto herním festivalu se během čtyř herních dnů rozdalo více než 15 500 000 Kč, což je naprosto ohromující částka. Sice byla rozdělena do několika samostatných turnajů, ale i tak si ti nejlepší přišli na velmi slušný balík. Jak už jsme vás informovali, tak se celé dění v Katowicích točilo kolem trojice hlavních titulů, a to Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends a StarCraft II.

Turnaj v Counter-Strike: GO, v němž bral vítězný tým 100 tisíc amerických dolarů, opanoval dominantním výkonem švédský tým Fnatic. Ten se sice ve finále pořádně zapotil proti celku Ninjas in Pyjamas, ale nakonec svou vítěznou šnůru dotáhl až do zdárného konce. Každopádně moc nechybělo a mohlo být vše naopak, protože se rozhodovalo až v posledních kolech. A kolik lidí vidělo tuto bitvu velikánů? Kromě několika tisíc fanoušků v hledišti sledovalo finále současně přes 1 000 000 diváků.

IEM Katowice 2015 - Obrázek 1 Foto:

Poté následoval na polském stadionu Spodek poslední zápas StarCraftu II, v němž se střetli dva špičkoví jihokorejští Protossové. Zest z týmu KT Rolster vyzval Trapa z Jin Air Wings. Souboj zástupců dvou stejných ras proběhl docela jednostranně a na jeho konci se zaradoval Zest, jemuž trofej a zisk více než 66 tisíc dolarů vykouzlil úsměv na rtech.

Závěr na hlavní stage patřil League of Legends. V něm diváky čekalo atraktivní utkání severoamerického TSM a čínského Team WE. Jestli někdo očekával suverénní jízdu Asiatů, tak byl hodně rychle vyveden z omylu. Team SoloMid si totiž počínal velkolepě a svým jediným konkurentům de facto nedal žádnou šanci. Zcela zaslouženě si odnesli zhruba 108 tisíc dolarů, tedy vůbec nejvíce ze všech zúčastněných.

IEM Katowice 2015 - Obrázek 2 Foto:

Deváté zakončení Intel Extreme Masters znovu ukázalo grandiózní show, která minimálně v Evropě nemá konkurenci. Katowice daly znovu jasný signál, že esports roste každým dnem, a to dokázal nejen o posledního místa přervaný stadion, ale také miliony diváků na streamu z celého světa. A co vy? Sledovali jste také IEM Katowice?

Kromě profesionálních turnajů nebyla v Katowicích nouze ani o pořádné cosplay:

IEM Katowice 2015 - Obrázek 6 Foto:

IEM Katowice 2015 - Obrázek 7 Foto:

IEM Katowice 2015 - Obrázek 8 Foto:

Autor: Tomáš Pospíchal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama