IEM Katowice - šampionát o 13 mega! Co si od něj slibovat?

Jedna z největších evropských herní akcí klepe na dveře!
Katowice 2014 - bude to vypadat letos podobně?

Příští týden se v sousedním Polsku uskuteční naprosto unikátní a megalomanská akce pro všechny hráče, nerdy, fanoušky a vůbec příznivce elektronického sportu. V Katowicích, které leží kousek za českými hranicemi, se totiž uskuteční světové finále Intel Extreme Masters.

Že nevíte co je to za akci? Tak to je velká chyba, protože se jedná o velmi dobře organizovanou soutěž v PC hrách, kterou po celém světe sledují statisíce lidí. Letos Intel Extreme Masters zakončuje již svou devátou sezónu, během nichž se série dostala do Spojených států amerických, Kanady, Číny a Taiwanu (z každé zastávky pak určitý počet hráčů postoupil na světové finále). To vše ve hrách League of Legends a StarCraft II.

Nicméně IEM Katowice, které se mimochodem uskuteční od 12. do 15. března, nebudou jen o těchto dvou hrách. V Polsku se na olympijském stadionu Spodek, kde se opět očekává naprosto bouřlivá atmosféra tisíců diváků, uskuteční i velký turnaj ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive s dotací přes 6 000 000 korun. Chybět nebude ani menší zápolení v karetním fenoménu Hearthstone.

Podívejte se na naši reportáž z loňského roku:

IEM: Den, kdy se eSport stal součástí Olympiády

Pochopitelně zde budou jen ti nejlepší hráči, v podstatě světová elita. StarCraft II opanují čistě zástupci z Jižní Koreje (jak jinak, že?). Nebude chybět téměř nikdo, tedy až na samotného obhájce titulu s přezdívkou sOs. Tomu se nepodařilo kvalifikovat. V LoLku ale bude vše jinak oproti minulé sezóně. I tak se ale fanouškům dostane dalšího srovnání Asie vs. Zbytek světa (SK Gaming, TSM, Cloud 9). Jednoznačně největší tahákem Katowic bude CS:GO turnaj, v němž se všichni polští fanoušci budou hnát kupředu domácí Virtus.pro v naději, že se jim zdaří obhajovat. Inu, uvidíme.

Dohromady se v Katowicích rozdá přes 13 milionů korun. Ostatně jak můžete vidět v infografice níže. Celou akci můžete sledovat živě na ESL TV a pokud byste do Katowic zavítali, určitě tam potkáte mnoho Čechů a to třeba hned z eSuby.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama