Iron Man žije! 3 skuteční lidé, kteří by z fleku mohli dělat Avengery

Na superhrdinskou kariéru nemusíte být mutant ani polobůh.
Hádejte, kdo je předobrazem filmového Tonyho Starka...
Hádejte, kdo je předobrazem filmového Tonyho Starka...
Marvel Studios

V kinech řádí uberpopcorn Avengers: Age of Ultron, který již brzy vydělá miliardu dolarů. Diváci prostě superhrdiny milují! Ale pozor, jak vypíchli novináři z webu Cracked, v průběhu historie žili mnozí skuteční drsňáci, kteří by klidně mohli Avengerům sebrat flek. Možná že nedisponují efektním kostýmem nebo překrásným úsměvem, ve schopnostech si však se superhrdiny v ničem nezadají!

 

Iron Man: Elon Musk

Ačkoliv je Tonyho předloha notně inspirovaná skutečným letcem Howardem Hughesem (mimo jiné předlohou filmu Letec), Hughesův otisk je více znát na Tonyho otci (jménem Howard, aby se to nepletlo).

Velkou předlohou vystupování filmového Tonyho Starka je však skutečný podnikatel Elon Musk, mimo jiné zakladatel vizionářských společností Space X (lety do kosmu) nebo Tesla Motors (elektroauta) a také spoluzakladatel PayPalu. Musk však není nějaký kancelářský páprda a v minulosti zažil několik incidentů, které vypadají jako okopčené z Iron Mana.

V první řadě havaroval se svým osobním, nepojištěným vozem Formule 1. Auto rozsekal na maděru, jemu se však nic nestalo. Rovněž má pilotní průkaz, mimochodem vlastnil a pilotoval i naše české proudové letadlo L-39. Taky byl třikrát ženatý...

Opravdoví Avengers 1 Foto:

 

Vtipálci z Cracked sice vypichují, že Elon Musk působí spíše jako Tony Stark, génius, milionář, playboy, filantrop, než jako supehrdina v nezničitelném obleku. Mezi vynálezci a boháči je ale Elon Musk, svého času létající vlastní stíhačkou, to nejbližší Tonymu, co dnes můžete dostat.

Pokud byste však urputně chtěli oblekem chráněného bojovníka, pak můžete sáhnout po sto let starém australském banditovi Nedu Kellym, který disponoval neprůstřelným oblekem podobným jakési steampunkové verzi Iron Mana...

Opravdoví Avengers 5 Foto:

 

Hulk: Hafthor Julius Bjornsson

... neboli bodybuilder, který ve Hře o trůny hraje pana megadrsňáka Horu.

Bjornsson je jedním z nejsilnějších lidí světa. Mezi jeho poslední kousky (z února 2015) patří třeba překonání tisíciletého rekordu popsaného jenom ve starém folklorním textu. Stačilo mu k tomu ujít pět kroků, držíc devítimetrový kmen stromu. Pohodička.

Opravdoví Avengers 3 Foto:

Cracked k této příležitosti vypichuje, že jeho styl nesedí jenom na Hulka, nýbrž má blízko i k Thorovi jakožto mytickému hrdinovi. Osobně s tím sice nesouhlasíme, ale nutno podotknout, že by Hafthorovi rudá pláštěnka jistě slušela.

Pravda, Hafthorovi chybí celá věc kolem záchvatů vzteku a následné proměny do nemyslící drtičky jako u Hulka... Zrovna tohle je ale podle nás spíše výhodou. Nevýhodou by byla naopak špatná znalost fyziky. Nikdy ale není pozdě na to stát se odborným vědcem ve stylu Bruce Bannera, což Hafthore?

 

Kapitán Amerika: major Audie Murphy

Major Audie Murphy dostal Medaili za statečnost poté, co sám (sám!) odrazil útok celé německé roty (!!), načež následně zraněn navíc vedl protiútok. Nebyl to jeho jediný akt hrdinství. Na konci války Murphy pro své mnohé medaile vypadal spíše jako železářství. Šlo mimochodem o jednoho z nejvíce oceněných vojáků celé Druhé světové války.

Murphy byl rovněž známým hubeňourským podvraťákem, kterého pro podváhu a mládí nechtěli rekrutéři ani u mariňáků ani u parašutistů. Štěstí měl až u armády – ale až poté, co zfalšoval svůj věk.

Murphy přitom porazil nejen Třetí říši. Po válce – jak už to u vojáků bohužel chodí – trpěl i silným posttraumatickým stresem. Nějakou dobu byl dopován návykovými léky, pak se však rozhodl, že než aby byl závislák, raději se na několik dnů sám zavřel v temné místnosti, dokud nepominuly brutální abstinenční příznaky. Murphy se pak stal významným mluvčím v reflektování posttraumtického stresu.

A to celé zvládl bez jakéhokoliv mutagenního séra!

Opravdoví Avengers 4 Foto:

Nakonec Murphy našel štěstí u filmu. Mezi lety 1948 až 1968 hrál ve více než čtyřicítce z nich, včetně životopisného filmu o své vlastní vojenské kariéře To Hell And Back z roku 1955...

Murphy tak disponoval nejenom krutopřísností Kapitána, ale i jeho showmanstvím. Protože... kdo sakra hraje sám sebe ve filmu o své válečné kariéře! Vraťte se někdo zpátky v čase, zmrazte Murphyho do dnešní éry, a šlo by o Kapitána jako vyšitého...

 

Bonusové kolo – Black Widow: Anna Chapman

Mezi současnými Avengery si nelze nevšimnout zásadní absence většiny ženských superhrdinek. Povětšinou jim pověst napravuje jenom Black Widow, toho času tajná agentka ruského původu.

Ačkoliv se v tomto případě jedná spíše o nápodobu marvelovského vzhledu Black Widow než opačně, nelze si nepovšimnout nápadné podobnosti mezi superhrdinskou agentkou a ruskou špionkou Annou Champan, odhalenou a deportovanou z USA v roce 2010 (Iron Man 2, který filmovou Black Widow odhalil, mimochodem vyšel měsíc před jejím zatčením).

Uvážíme-li, že je ruskou špionkou, byla ve své práci agentky až srandovně neopatrná. Kdybychom měli zvolit nejnebezpečnější tajné agentky nebo vražedkyně, sáhli bychom rozhodně jinam.

Na druhou stranu, valná většina z nich by nevypadala jako zrzavá kopie Scarlett Johansson natažená do koženého oblečku...

Opravdoví Avengers 5 Foto:

Zdroj: Cracked

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama