Jak Homer umíral: Viděli jste 7 nejdojemnějších dílů Simpsonových?

Připravte si kapesníčky do pohotovostní polohy!
Taky se neudržíte!
Taky se neudržíte!
Fox Broadcasting Company

I když se to kvůli jejich fazóně crazy komedie nemusí zdát, Simpsonovi měli vždycky k dojáku hodně blízko. Zvláště v prvních řadách, kdy ještě scenáristé nevyčerpali své nápady a nemuseli proto zápletky šroubovat do stále absurdnějších příběhů, Simpsonovi popisovali příběh víceméně normální rodiny, která zápasí s každodenními problémy. Ačkoliv i dnes mnohé příhody žluté rodinky dovedou vykouzlit ty pravé emoce, místo na pomyslném trůnu dojetí patří jenom našemu vyvolenému sedmeru epizod.

 

7) Dědovo dědictví

První vybraný díl v sobě kombinuje premisu mnoha vtipů, totiž lásku ke staré a navíc bohaté dámě a následné brzké dědictví. Jenže tentokrát je jejím milencem děda Simpson, který prožije hned dvojí morální kocovinu – první ze ztráty milované osoby, druhou poté, co ho nerozveselí ani zděděné peníze. Prachy jsou holt krásná věc, ale štěstí si za ně nekoupíš.

Dědovo dědictví
Dědovo dědictví
FOX

 

6) Není ryba jako ryba

Epizoda, v níž se Homer domnívá, že snědl jedovatou rybu a zbývá mu jen den života, je další vyloženě slzopudnou látkou. Momentka, kdy se loučí se spící rodinou a zaposlouchá se do audioverze Bible, patří mezi okamžiky, při nichž mrazí v zádech, ale zároveň se nad svérázným řešením duchovního poradenství nelze nepousmát.

Není ryba jako ryba
Není ryba jako ryba
FOX

 

5) Bart propadá

Úvod teprve 2. řady ukázal díl, v němž Bartovi hrozilo, inu, propadnutí o ročník níže. Bart se proto celý díl poprvé poctivě drtil, ale přesto mu o jediný bod test unikl. Story o klasických obavách každého studenta nakonec skončila happy endem, poprvé po dlouhé době však nešlo s Bartem nesoucítit...

Bart propadá
Bart propadá
FOX

 

4) Spasitel zabijákem

Domácí zvířátka Simpsonových dnes nejsou častým předmětem zápletek – není se čemu divit, po Spasitel zabijákem by se totiž tvůrci jen stěží překonali! Díl přinášel poměrně komplikovanou story o tom, že rodina musela kvůli drahé operaci Spasitele fest hluboko sáhnout do sdílené kapsy – a vlivem toho se následně začali vědomě i podvědomě ke Spasiteli chovat značně ošklivě. Hafan proto utekl, našel však útočiště u pana Burnse, který si z něho začal vychovávat bojové plemeno. Až závěrečné shledání Spasitele a Simpsonových, kdy má nakázáno napadnout svou bývalou rodinku, načež se ale vrátí do svého starého já, dává pořádně provětrat emoce!

Spasitel zabijákem
Spasitel zabijákem
FOX

 

3) A s Maggie jsou tři

Vpravdě dokonalý retrospektivní díl na diváky číhá pod jménem A s Maggie jsou tři. Popisuje, jak Maggie omylem přišla na svět, a jak se Homer i Marge museli kvůli ní v rodinném životě uskromnit – včetně Homerova návratu do nenáviděné práce v Burnsově jaderné elektrárně...

A s Maggie jsou tři
A s Maggie jsou tři
FOX

 

2) Babička

Poté, co se Homer dozví, že jeho matka není mrtvá, epizoda působí jako tradiční slzolam o shledání dlouho odloučené rodiny a zpytování svědomí. Jenže ouha! Homerovu máti stále hledá FBI a ona proto znovu pláchne. Za scénu Homerova finálního postávání před noční oblohou by se nemusela stydět žádná dramatická vypalovačka!

Babička
Babička
FOX

 

1) Homr

Zdaleka nejbestiálnější pointu však vyčaroval díl, v němž se ukázalo, že Homer je celý život génius, jenom měl v nose voskovku, která jeho inteligenci házela klacky pod nohy. Jenže blahoslaveni chudí duchem, a Homer nakonec po krátké epizodě geniality dojde k tomu, že s voskovkou u mozku byl šťastnější. To celé k velké nelibosti Lízy, která si se svým otcem poprvé skutečně rozuměla. "Homr" jí však alespoň na památku napsal tklivý dopis.

Homr
Homr
FOX

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

A kdyby vám to bylo málo, 1. září pro vás chystáme další simpsonovský maraton s novými díly z 26. série. Protože čím jiným si zpříjemnit první školní den, hm?

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama