Jak ošálit detektor alkoholu: 8 nejlepších experimentů z Bořičů mýtů

Vzpomínáme na to nejlepší, co nám Bořiči dali.
Bořiči mýtů
Bořiči mýtů
Discovery Channel

Ve Spojených státech bylo nedávno oznámeno plánované zakončení našeho nejoblíbenějšího mixu reality show a dokumentu, známých Bořičů mýtů. Definitivní sezóna se za Velkou louží dočká premiéry v roce 2016, už teď kvůli tomu však držíme smutek. Bořiči mýtů totiž vždy dokázali spojit parádní zábavu a trochu toho poučení. Vybrat nejlepší momentky je proto vrchovatě obtížné. Třeba speciální filmové díly přišly s jedním z nejlepších materiálů vůbec! Přesto jsme se pokusili neutrálně vybrat osm experimentů, které nám vyrážejí dech i dnes!

 

8) Sýrové dělo

Děla všech velikostí, typů a míry efektivity jsou samozřejmě denním chlebem Bořičů mýtů. Kanón střílející sýr se mezi vším tím balastem ovšem nápadně vyjímá! Oproti předpokladu se navíc potvrdilo, že sýrová artilerie zvládne poškodit lodní plachtu, další to zjištění, které posouvá lidstvo blíže k bohům!

 

7) Únik z potopeného auta

Podle Adama Savage byl nejšílenější pokus realizován v 8. řadě a obsahoval únik z potopeného vozu. Pokud se podařil tak, jak byl naplánován, Adam však se slzou v oku vzpomíná na okamžik, kdy seděl uvnitř potápějícího se vozu, a vyděšeně se zamyslel, co je to tentokrát sakra zase napadlo!

[[nid:]]

 

6) Ošálení detektoru alkoholu?

Občas není nutné demolovat detonacemi celý svět – i mýtus, lze-li cucavými bonbóny nebo baterkami v ústech ošálit detektory alkoholu, si totiž vyžádal zevrubné testování. A aby bylo vědě učiněno zadost, partička z Bořičů se k tomu všemu musela na policejní stanici, pod dohledem strážníků, pořádně zliskat. Nakonec k tomu všemu zjistili, že detektor je naprosto neomylný...

 

5) Sněžný pluh vs. auto

Snad každému je jasné, že kolize sněžnému pluhu s automobilem není zdravá pro nikoho v okolí. Může ale pluh rozpůlit káru vejpůl? Bořiči mýtů dokázali, že skoro ano! Úplné rozseknutí mýtu si však opět vyžádalo trochu kreativní pomoci...

[[nid:]]

 

4) Raketové auto

Může se vůz poháněný raketou vznést a narazit do kopce, jak praví slavný mýtus? Právě to otestovali Bořiči v 1. řadě, žel bohu se záporným konstatováním. Raketové vozy vás prostě k nebi nevynesou...

 

3) LEGO "demoliční" koule

Speciální mýty z YouTube inspirovaný díl ozkoušel, co se stane, když z kopce spustíte obří kouli sestavenou z LEGO kostiček. Hádáte správně, nestalo se vůbec nic - ale přesto byl tento experiment náramně koukatelný!

[[nid:]]

 

2) Tenis na křídle letadla

Tenis není zrovna sport, který si člověk představuje, že je možné realizovat v extrémních podmínkách. Tyler a Tory ale dokázali, že vskutku ano! I když kvůli obavám pojišťování sice pokus nemohli realizovat za letu, ale i hra při rychlosti pohybu stroje kolem 60 km/h měla cosi do sebe!

 

1) Ohýbání papíru

Mýtus o tom, že papír lze ohnout jenom sedmkrát, nezní jako impresivní námět pro televizní zpracování. I z něčeho podobně triviálního však Bořiči dokázali vytvořit famózně zábavný díl, který se neobešel bez gigantického listu papíru umístěného v hangáru, velkého počtu pomocníků a parního válce. S jeho pomocí papír odolal jedenácti ohybům!

[[nid:]]

Bořiči mýtů běží každý všední den v 10.45 na Prima COOL!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama