Jak zastavit ruský tank? Ukáže armádní expert Terry Shappert

Zelený baret Terry Schappert je zpět a ukáže vám tentokrát sílu pastí a min, jakými čečenští povstalci zastavovali ruské konvoje, i způsob boje a výcviku britské SAS (Special Air Service). Sledujte dva díly pořadu Elitní komanda zblízka za sebou – ve středu od 20.15 na Prima COOL.
Terry Schappert
Terry Schappert
Prima COOL

Veterán několika válek tentokrát předvede sílu pastí a min. Obdobných, jakými čečenští povstalci zastavovali ruské tanky, a úspěšně tak čelili značné přesile. 

Milovníkům pojízdných vojenských zázraků předvede důležité a těžko porazitelné vozidlo – ruský pásový obojživelník BMP. Terry ale ví, jak takový stroj zastavit, a pochopitelně nám to předvede.

Z pohledu ruského vojáka zažijeme zásah v čečenské výrobně dálkově odpalovaných min, prohlédneme si také Kalašnikov AK-47 a na závěr budeme svědky vítězství nepočetné skupinky povstalců nad po zuby ozbrojeným ruským konvojem.

Tchajwanské speciální vojenské jednotky

Poznejte pět nejdivnějších elitních komand

V další epizodě vás Terry Schappert seznámí s tím, jak historie a způsob boje a výcviku britské SAS (Special Air Service) ovlivnily trénink dalších elitních sil.

Zaměří se na boje na krátkou vzdálenost v Severním Irsku, které od 70. let do přelomu tisíciletí formovaly jak britské oddíly, tak jednotky Irské republikánské armády.

Styl boje se vyvíjel a obě strany využívaly stále nových a nových útočných i obranných metod, aby dokázaly vzdorovat jakýmkoli způsobům ohrožení.

Uvidíte ve středu 12. února od 20.15 na Prima COOL.

Anketa

Je vám Terry Schappert sympatický?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama