Každou sobotu na COOLu: nejrychlejší taxi a nejpřitroublejší policajti světa

Dívejte se na vytříbený francouzský humor ve filmech Taxi, taxi, Taxi 3 a Taxi 4 – od 4. 1. každou sobotu ve 20.00 na Prima COOL.
Taxi, taxi
Taxi, taxi
archiv Prima COOL

Francouzský bílý Peugeot 406 je rychlejší než Formule 1, v případě nouze umí vysunout křídla a zaskočit za letadlo. Řízený je bývalým rozvážečem pizzy bez řidičáku, který nesnáší policajty, ale jednoho neustále vytahuje z průšvihů.

Taxi, taxi

Taxikář Daniel (Samy Naceri) má poprvé potkat otce krásné Lily. Není to prý policajt, takže se těší, do chvíle, než zjistí, že je to armádní generál. Se skřípěním zubů tak musí pomáhat nejen hlavě francouzského vojska, ale i hordě policajtů, především kamarádovi, nešikovnému zamilovanému Emilovi (Fréderic Diefenthal), kterému ukradla japonská mafie holku.

Danielova noční můra pokračuje stopováním zločinců až do Paříže, kde si neodpustí vyprovokovat svým vytuněným Peugeotem 406 do automobilové honičky nejen Japonce, ale i celý pařížský policejní sbor.

Ten samozřejmě nemá šanci proti jeho 300 kilometrům za hodinu a létacím schopnostem. Vždyť i závoďák je pro něj jen turista, který blokuje provoz.

Taxi 3

Daniel se musí rozhodnout, jestli je pro něj cennější jeho Peugeot 406 nebo Lilly, která na jeho kovovou životní lásku žárlí. Přitom tentokrát jeho superbourák nebude sjíždět jen silnice, ale i sjezdovku v Alpách. Záporáci tentokrát nejsou Japonci s bojovým uměním, ale Číňané převlečení za Santa Clause. Neumí sice kung-fu, ale zato umí lyžovat, jezdit na kolečkových bruslích a vždy uniknout francouzské policii, což ale není příliš obtížné.

Emil musí čelit svodům čínské mafiánky, jako světový antitalent na řízení není pro jistotu puštěn ani na kolo, a aby nevyšel ze cviku, padá opět do popelnic. Peugeot 406 tentokrát nelítá, ale má turbo pohon pro letadlo, zvládne lyžovat a převézt Silvestera Stalona k jeho vrtulníku.

Taxi 3 - upoutávka 30s

Taxi 4

Již čtvrtý díl scenáristy Luca Bessona si opět utahuje z pomalosti policistů jak na silnici, tak při používání mozkových drah. Nový Peugeot 407 opět boří rychlostní rekordy na francouzských silnicích, takže divák jen čeká, kdy se to taxi konečně změní ve stíhačku. Tentokrát mu na zadní sedačce nikdo nerodí, ale převléká si spodky fotbalová hvězda Djibril Cissé.

Daniel i Emil mají syny, ale jinak se nic nezměnilo. Daniel pomáhá chytit uprchlého zločince, Emil se marně pokouší vypadat rozumně a policejní komisař Gibert (Bernard Farcy) opět dává všanc svoje tělo, aby chytil zločince, i když jako vždy zraní více sebe než je. Na druhou stranu, přežil počítačový kurz, a to u policie něco znamená.


Dívejte se na Prima Cool každou sobotu na ságu, která se proslavila po celém světě díky vyupgradovanému Peugeotu, namachrovanému řidiči bez řidičáku a přitroublému policajtovi, který nejvíce času tráví v popelnici.

Verča Loudová

Driftové závody Gimghana GRiD 2013 v Madridu

Pro fanoušky Top Gearu: rozhovor s driftovým jezdcem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama