Kdo je nejlepší? Tihle borci jsou TOP naší profi herní scény!

Mají Češi a Slováci na to dostat se mezi naprostou světovou špičku v elektronických hrách? Myslíme si, že ano!
Slavný Freeze

Nejen v zahraničí jsou špičkoví pařani PC her, ale i na domácí půdě máme velmi nadané borce, kteří si hraním vydělali nejen pěkné peníze, ale rovněž si vydobyli pořádný kus slávy. Pojďme se podívat na pětku nejlepších, kteří proslavili nejen Českou, ale i Slovenskou republiku.

Michael “Giacomo” Hladík

Jestli mělo Česko nějakého velmi úspěšného hráče RTS neboli strategických her, tak to byl určitě liberecký rodák s přezdívkou Giacomo. Ve hře WarCraft III patřil minimálně k evropské elitě a na domácí scéně téměř neměl konkurenci. Během své kariéry si vydělal zhruba přes 500 000 Kč, jak sám prozradil, a také se díky skvělým výsledkům podíval po mnoha zajímavých lokalitách na světě. Navštívil třeba turnaje v Singapuru, Londýně, Paříži nebo New Yorku. Kdybyste se v minulých letech zeptali kteréhokoliv fanouška, kdo byl nejlepším progamerem u nás, určitě byste ve většině případů slyšeli právě jeho jméno. Dnes už je Michael sice “dávnou” historií, ale na tu se rozhodně nezapomíná. Přece jen je to jediný Čech, který na DreamHacku skončil na krásném čtvrtém místě.

Giacomo

Giacomo s Renatou Langmanovou, Českou Miss 2006

giacomo-v-seattlu

Giacomo díky hraní obletěl celý svět

Anketa

Kdo je podle vás nejlepším našim profi-hráčem?

Erik “hakkiJunior” Leštach

Začali jsme českým zástupcem, nyní přejdeme na Slovensko, odkud pochází jeden z nejlepších virtuálních závodníků na světě – hakkiJunior. Erik se stal vůbec prvním profesionálním hráčem v Evropě, jehož si pod křídla vzala společnost Red Bull. Stalo se tak po vyhraném Mistrovstvím světa v TrackManii, které proběhlo v Paříži v roce 2011. Ve stejném období se mu podařilo vyhrát i DreamHack Summer a stát se Mistrem ČR – obhajobu titulu zopakoval před rokem během pražské veletrhu For Games. Slovenský jezdec však nezůstal jen u virtuálních závodů. Zapojil se do Nissan GT Academy a po vyhrané regionální kvalifikaci se dokonce dostal na slavný okruh Silverstone, kde podstoupil výcvik skutečného závodního jezdce – to je ostatně jeho sen a za ním si jde.

Tady máte video-rozhovor:

Erik Lestach - kluk, co se živí hraním na počítači

 

Aleš “Freeze” Kněžínek

Současná česká superstar. O Freezovi můžeme hovořit jako o našem nejlepším hráči League of Legends. On jediný okusil nejprestižnější soutěž LCS. Sice z ní byl vyřazen a nedaří se mu s jeho týmem Ninjas in Pyjamas dostat zpět, ale i tak se pohybuje ve velmi vysokých sférách této MOBA hry. Aleš je aktuálně možná největší persónou českého progamingu. Napůl žije ve Švédsku, kde má jeho tým speciální gamingový house, a právě tam se připravuje a tvrdě trénuje (ostatně se sami můžete podívat, jak to v takovém gaming housu vypadá). S Kněžínkem jste si mohli přečíst také mnoho rozhovorů na všemožných informačních portálech včetně denního tisku. Ostatně se také můžete podívat na náš rozhovor, kde vám sám rozkryje taje svého gamingové života a třeba se i dozvíte, jestli bere plat.

Freeze a rozhovor

Aleš je skutečnou celebritou...

Tři výše zmínění hráči jsou jen špičkou ledovce. Také celá řada dalších českých i slovenských hráčů se dokázala probojovat mezi elitu evropské či světové herní scény. Několik dalších si představíme v některém z našich dalších článků...

Tomáš Pospíchal

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Známá česká gamerka Eva Urbanová

Ženy ve světě PC her jako rarita? Zapomeňte!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama