Kdo jsou noví padouši z Avengers? A co mají společného s Magnetem?

Kluk, co rychle běhá, a holka, co mění realitu? Tohle bude Avengery bolet...
Do světa Avengers vstupuje magie...
Do světa Avengers vstupuje magie...
Marvel Studios

Hlavním záporákem Avengers: Age of Ultron bude titulní robotická entita, která se v zájmu životního prostředí rozhodne vyhladit lidstvo. Po Ultronově boku se ale na konci dubna objeví také dvojice mocných mutantů, kteří... vlastně nebudou tak úplně mutanty. Kdo jsou Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Quicksilver (Aaron Taylor - Johnson)? A proč byste si je měli dobře zapamatovat?

Předně potřebujete vědět, že jde o komiksové děti Magneta, které stejně jako tatínek disponují superschopnostmi. Scarlet Witch umí manipulovat s pravděpodobností, a tudíž i s realitou, což zní dělá jednu z nejbezpečnějších kreslených hrdinek. To s Quicksilverem je to o dost jednodušší - prostě umí hrozně rychle běhat, takže se z diváckého hlediska příliš neliší od Flashe, své o něco známější rudé konkurence.

Aaron Taylor-Johnson jako Quicksilver Foto:

Quicksilvera jste minulý rok určitě nepřehlédli v X-Men: Budoucí minulost, jeho kuchyňská scéna byla ostatně obdivována ještě dlouhé měsíce po premiéře. Jak je tedy možné, že se teď s jinou tváří objeví v Avengers? Jednoduše. Zatímco u 20th Century Fox vlastní práva na všechny X-Meny, Marvel (potažmo Disney) má v kapse Avengers. A jelikož Scarlet Witch a Quicksilver patřili k oběma komiksovým týmům, mohou je využít obě studia.

Foxové přitom nesmí zmínit jejich pojítka s nejmocnějšími hrdiny světa, Marvel zase nemůže využít jejich mutantský původ. V nadcházejícím filmu tak nepůjde o Magnetovy ratolesti, nýbrž o normální pozemšťany, ve kterých probudily superschopnosti mimozemské látky. Jedná se tzv. terrigenovou mlhu a pochází od rasy Kree, k níž patřil třeba padouch Ronan ze Strážců Galaxie. Tyhle detaily si ale pamatovat nemusíte, stejně jako to, že vlastně jde o tzv. Inhumans (hodně se to teď řeší v seriálových Agentech S.H.I.E.L.D.u). Důležité je především to, že byli Scarlet Witch a Quicksilver obyčejnými východními Evropany, jimž záporácká organizace Hydra přihrála nadpřirozené schopnosti. Dřív, než je stihla poslat proti Avengers, ale Kapitán Amerika smetl všechny figurky za šachovnice.

Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch Foto:

Že si to pamatujete z loňského Návratu prvního Avengera? Výborně! Tak to jste víceméně v obraze, a teď už se můžete těšit na to, jak se nebezpeční sourozenci přidají k Ultronovi. On je uvidí jako nový stupeň lidského vývoje, oni budou hledat kámoše do útoku na Avengers. Dají tedy plány dohromady a parta Tonyho Starka bude mít hodně co dělat, aby nezačala ztrácet členy.

Avengers: Age of Ultron dorazí do kin 30. dubna 2015.

Karel Ryška, Prima COOL

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama