Kolik filmů s Transformery nás ještě čeká? A natočí je Michael Bay?

Optimus Prime ještě nerozsekal svého posledního Decepticona.
Optimus Prime

Poslední dva díly Transformers vydělaly víc než miliardu dolarů, takže není divu, že se dočkáme pokračování. Pátý díl je na cestě a dorazí v roce 2017, tím ale série zdaleka neskončí. Studio Unviersal nedávno sestavilo tým scenáristů, který několik měsíců řešil budoucnost celé ságy. A šéf hračkářské firmy Hasbro nyní potvrdil, že z tohohle experimentu vzešly ještě čtyři další filmy.

O animovaném prequelu, který nám představí počátky transformeří planety Cyberton, už se nějakou dobu ví. Poprvé se ale otevřeně mluví o šestém, sedmém a osmém díle Transformers, které samozřejmě navážou přímo na pětku. Kdo bude nové robotí filmy natáčet a kdo si v nich zahraje? Momentálně víme jen to, že se v pětce vrátí Mark Wahlberg a že se Paramount snaží ukecat Michaela Baye, aby ji natočil. Režisér první čtyř dílů se ale stále nedokázal rozhodnout.

Transformers 5 mají jít před kamery na začátku příštího roku, Bay se tak musí ozvat v nejbližších měsících. Ať už se ale k Bumblebeemu vrátí, nebo ne, úspěšná sága bude určitě pokračovat ještě minimálně 10 let.

Karel Ryška

---

Praví Transformeři mimochodem existujou. Mrkněte do galérky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama