Kompletní Akta X jen u nás

Coolozeninový flashback: Seriál, bez nějž by stěží vznikli Ztracení a další mňamózní dílka? A až u nás jste mohli KOMPLETNÍ a kultovní Akta X shlédnout v češtině.
Mulder a Scullyová – hlavní hrdinové seriálu Akta X
Mulder a Scullyová – hlavní hrdinové seriálu Akta X

Agent Fox Mulder s agentkou Dannou Scullyovou si to šinou potemnělou uličkou. Černo pročísne občasný kužel baterky, smyčce mohou zešílet, až najednou oba šokovananě spatří...


...No a takhle to Akta X dělala celých devět sezon. COOL je pro vás uvedl pěkně od začátku až do konce!

Příběhy tajemné jako hrad v Karpatech však dovedly děsit nejen nás, ale inspiračně nakoply celý televizní byznys.

Zatímco dnes bereme kvalitní seriály na pokračování za něco normálního, v 90. letech se tenhle trend teprve rodil.

Podívejte se na naše staré upoutávky (v současnosti vysíláme Akta X každé pondělí a úterý ve 21.50, pokud není Liga mistrů) ;-)

Akta X - Blue

Akta X byla jedním z příkladů vzrůstajícího trendu, a navrch se na obrazovky vrátil mystery žánr. Ztraceni, Vetřelci z hlubin, Hrdinové – nic z toho by bez Akt X dost možná vůbec neexistovalo!

Největší sláva Akt X se počítá do období prvních řad, kdy se z nich rychle stal gigantický fenomén. Ostatně, zeptejte se ve svém okolí. Kdo vám na otázku "Jaký je tvůj nejoblíbenější díl?" neodpoví "Ten se světluškama", jako by ani nebyl…

Akta X - Aktuly Xuly

COOLozeninový flashback:
Jak jsme přišli na Teorii velkého třesku
Pět důvodů, proč Simpsonovi změnili komedii
Temné začátky dojemně děsivého Dextera
Jak Star Trek změnil svět

Avšak ani zbylých osm řad neztrácelo na kvalitě. Ačkoliv od 8. sezony došlo na výměnu Davida Duchovnyho v roli hlavní postavy, scénáře a režii by Aktům X mohl stále závidět leckterý celovečerní film. Dva kinofilmy ostatně Akta X sama vyvrhla.

Paradoxem proto zůstává, že Akta X jsou pro mnoho diváků tak kultovním seriálem, že ho celý vlastně ani neviděli.

COOL se to však snaží od září 2012 změnit, a poprvé v České republice se tak dostalo na celých devět kultovních řad! Doufáme proto, že jste si „pravdu tam někde venku“ užili tak, jak její tvůrce Chris Carter zamýšlel…

Akta X - Pravda je tam venku

Chcete vědět víc:

  • Mulderovi častí pomocníci Osamělí střelci (ona trojice pošuků, jež jakoby vypadla z Teorie velkého třesku) se dočkali samostatného stejnojmenného seriálu.
  • Zrovna tak nemnoho lidí ví, že seriál Millenium se odehrává ve světě Akt X. Jeho poslední epizoda je součástí 7. řady Akt X.
  • Ačkoliv je Mulder na počátku pevně přesvědčen o mimozemšťanech a Scullyová tvrdí opak, jejich představitelé ve skutečnosti smýšlejí právě opačně…
  • Inspirací pro agentku Scullyovou byla postava Jodie Foster v Mlčení jehňátek.
  • Seriál měl plánovaně skončit už po 5. řadě. Když na to nedošlo a produkce se přestěhovala do Los Angeles, za další závěr byla počítána řada 7. Ani tentokrát na to (naštěstí) nedošlo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama